To, w jaki sposób pomalujemy usta, znacząco wpływa na całokształt makijażu. Niedokładności, krzywy kontur albo nieprawidłowe rozprowadzenie koloru mogą zepsuć efekt. Dla początkujących najbezpieczniejszymi kolorami są odcienie nude, warianty beżu, delikatnie brzoskwiniowe i różowe pomadki. Mocniejszy kolor, zwłaszcza zbliżający się do intensywnego różu i głębokiej czerwieni, wymaga większej uwagi.

Jak zadbać o usta przed malowaniem?

Jak malować usta, aby uzyskać piękny efekt? Przede wszystkim należy zadbać o ich kondycję jeszcze przed nałożeniem koloru. Nawet najpiękniejsza i najdroższa szminka może sprawiać kłopoty, jeśli wargi nie będą odpowiednio nawilżone i wygładzone. Wskazane jest korzystanie z peelingów: może to być gotowy kosmetyk kupiony w drogerii lub domowa mieszanka z cukru i oliwy. Istotną część pielęgnacji stanowi nawilżanie kremem, balsamem lub pomadką ochronną.

Jak malować usta matową szminką lub płynną pomadką, to również tylko po ich uprzednim nawilżeniu! Oba typy mają tendencję do zasychania, co może podkreślać zmarszczki. Dobrym pomysłem jest zrobienie od czasu do czasu masażu ust. Wykonuje się go miękką szczoteczką do zębów, która usuwa złuszczający naskórek, poprawia ukrwienie i nawilżenie ust oraz nadaje im pełniejszy kształt.

Jak malować usta szminką?

Jak malować usta czerwoną szminką, aby nadać im piękny i apetyczny wygląd? Dobrym pomysłem jest aplikowanie kosmetyku za pomocą specjalnego pędzelka. Zwiększa on precyzję działania, co jest szczególnie ważne właśnie w przypadku tak intensywnego jak czerwień koloru. Przydaje się jednak także w przypadku innych odcieni,

Przed nałożeniem koloru dodatkowo można użyć bazy utrwalającej makijaż lub przypudrować wargi. Kolejnym krokiem jest nałożenie konturówki, o której więcej za chwilę. Gdy obrys jest już zrobiony, pędzelkiem można już nanosić szminkę. Oprócz dokładności, ważny jest kierunek jej nakładania. Popularnym trikiem jest nakreślenie znaku "x" bezpośrednio pod łu­kiem Kupi­dy­na na początku malowania. Później aby powiększyć usta, rozpocząć należy od kącików dolnej wargi ku środkowi. Następnie na górnej wardze wykonywane są ruchy od kącików do środka i wreszcie od góry ust ku dołowi i środkowi.

29 lipca, czyli dziś, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szminki! Z tej okazji sieć Super-Pharm przygotowała wyjątkową ofertę – wszystkie produkty do makijażu ust będą dostępne o 50% taniej! Takiej okazji nie można przegapić – w ofercie znalazły się szminki, błyszczyki i pomadki uwielbianych przez Klientki marek, takich jak m.in.: L’Oreal, Bourjois, Maybelline, Rimmel, Max Factor, Pupa czy Miluccia.

Jak malować usta konturówką?

Jak malować usta, aby skorygować ich kształt? Nieocenioną pomocą jest w tym przypadku konturówka. W makijażu codziennym bywa pomijana, jednak warto się w nią zaopatrzyć. Utrzymuje szminkę na miejscu, pozwala na optyczne pomniejszenie lub powiększenie ust oraz wyrównanie ich kształtu w przypadku asymetrii.

Zobacz również:

Konturówka powinna być przede wszystkim zbliżona kolorem do pomadki: ton jaśniejsza - powiększy usta, ton ciemniejsza - zmniejszy. Rysowanie linii najlepiej rozpocząć od łuku Kupidyna, czyli środkowej części górnej wargi, kierując się na zewnątrz. Następnie powstaje obrys u dołu. Po pomalowaniu ust szminką kredka nie powinna odróżniać się od koloru dominującego. Aby uniknąć tego efektu, można delikatnie rozetrzeć granice. Niektórzy praktykują nakładanie konturówki na całą powierzchnię ust, co tworzy bazę pod szminkę.

Jak malować usta błyszczykiem?

Jak malować usta, wykorzystując do tego celu błyszczyk? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nakłada się go inaczej niż pomadkę. Malowaną powierzchnią jest jedynie środkowa część dolnej wargi i cała górna. W ten sposób unika się ewentualnych zacieków w kącikach. Następnie należy potrzeć wargi o siebie, aby kosmetyk rozprowadził się w naturalny sposób. Taka praktyka nie jest polecana przy szmince!

Błyszczyk można również nakładać na pomadkę w naturalnym kolorze. Pozwala on uzyskać efekt ponętnych, pełnych ust. Można go także aplikować na bazę z korektora. Dzięki temu usta będą wydawały się większe.

Jak malować małe i wąskie usta?

Jak malować wąskie usta, aby wydawały się bardziej apetyczne? Najczęściej stosowanym trikiem jest delikatne nałożenie konturówki i pomadki poza naturalnym rysunkiem warg, tuż nad ich zewnętrzną krawędzią. Wcześniej dobrze jest zatrzeć granicę korektorem lub pudrem. Jak wspomnieliśmy już wcześniej: liczy się kierunek nakładania szminki. Aby powiększyć optycznie usta, kolor nakładany powinien być od kącików ust w kierunku ich środka, a także od góry ust ku dołowi. Efekt wykończyć można lekko połyskującym błyszczykiem.

Bardziej naturalny rezultat uzyskać można nakładając odrobinę rozświetlacza w środkowej części ust. Będzie on odbijał światło, co nada objętości i młodzieńczej miękkości.

W każdym z tych przypadków wystrzegać się trzeba nadmiaru kosmetyku. Przerysowanie postarza, a zbyt duża ilość szminki może zbierać się w naturalnych nierównościach warg i tworzyć niejednolitą powierzchnię. Aby tego uniknąć, pomadkę nakładajmy delikatnie, nie dociskając jej, by nie zrobić grubej warstwy.