Odpowiednio  przechowuj ubrania

Ciasno powieszone w szafie ubrania to idealne żerowisko dla moli. Rozluźnij więc rzeczy, unikaj też wieszania jednych na drugich. Zadbaj, aby ubrania były czyste, zwłaszcza nie miały plam z jedzenia, bo te szczególnie przyciągają owady. Do przechowywania wełnianych swetrów, a także płaszczy, futer i kurtek, których akurat nie wkładasz, wykorzystaj plastikowe pokrowce. 
Sypkie produkty spożywcze – mąkę czy kasze, ale tak- że suszone grzyby i owoce 
(w nich mole chętnie się rozwijają) – trzymaj w szczelnie zamkniętych słoikach, bo nawet jeśli przyniesiesz larwy owadów ze sklepu, nie przeniosą się one na inne produkty.  

Stosuj zapachy odstraszające

Mole nie lubią mocnych aromatów (lawendy, sosny), ale też wielu przypraw (liści laurowych, goździków, ziela angielskiego), ziół (mięty, rozmarynu), octu. Wykorzystaj to, wkładając między ubrania pachnące mydła i woreczki zapachowe, odzież wieszaj na pachnących wieszakach (np. cedrowych), a do kieszeni wkładaj aromatyczne kulki. 
W kuchni odstraszająco będą działać wkładane między produkty przyprawy lub przecieranie półek roztworem octu i szarego mydła. Sprawdzi się również farba drukarska: gazetami można wyłożyć półki na pawlaczu, na których przechowujesz ubrania sezonowe.

Wietrz często odzież

Rób to nawet zimą – świeże zimne powietrze zabija larwy. Podobny skutek przynosi szczotkowanie garderoby i wynoszenie jej na słońce. Jeśli zauważyłaś, że z jakiegoś ubrania wylatują owady, zapakuj tę rzecz do foliowej torby i włóż do zamrażalnika. Zabije to ewentualne larwy. Rzecz, w której mole zadomowiły się na dobre, wyrzuć.