Jak dobrać rozmiar jeansów?

Nie raz zastanawiałyśmy się, jak dobrać rozmiar jeansów! Być może tobie też zdarzyło się kiedyś odłożyć spodnie z denimu z powrotem na sklepową półkę, bo nie potrafiłaś odszukać w tabeli rozmiarów jeansów właściwej pozycji? Zamiast tego kupiłaś jeansy w sklepie, który stosuje standardową rozmiarówkę opierającą się na skrótach S, M oraz L. Okazuje się jednak, że warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z rozmiarówką jeansów, ponieważ pozwala na idealne dopasowanie rozmiaru do Twojej figury.

Co oznacza duet W i L oraz skąd wzięły się liczby, które znajdują się tuż obok? Rozwikłajmy tę zagadkę! Całe zamieszanie związane z dobieraniem rozmiaru jeansów wynika z konieczności przeliczania cali na centymetry. To w nich podane są wartości po prawej stronie tajemniczych literek W i L. Same literki pochodzą od angielskich słów width (ang. szerokość) oraz lenght (ang. długość). Mając tę wiedzę, wystarczy przeliczyć poszczególne wartości. Metka na spodniach z symbolami L32 i W27 informuje nas, że musimy obie liczby pomnożyć razy 2,54 centymetra. W ten sposób otrzymasz długość ok. 81 cm oraz obwód w pasie wynoszący ok. 69 cm.

Tabele rozmiarów

W analizie wymiarów pomoże ci też nasza tabela rozmiarów jeansów. Jako pierwszą wartość przyjęliśmy obwód w talii, zaś jako drugą wysokość. Teraz wystarczy tylko znaleźć swoje wymiary i sprawdzić, jakiemu rozmiarowi jeansów odpowiadają. Jeśli obwód Twoich bioder wynosi 89 cm, odszukaj najbliższą mu wartość. W naszej tabeli jest nią 88 cm. Następnie znajdź wartość najbliższą Twojemu wzrostowi. Załóżmy, że jest to 164 cm. Powinnaś kupić spodnie w rozmiarze L30 W 27.

Uzbrojone w tę wiedzę możemy przeliczyć swoje wymiary na cale i ruszyć na zakupy. Niestety sprawa nie jest tak prosta. Każdy producent ma własną rozmiarówkę i przed zakupem warto w nią zerknąć. Może się okazać, że rozmiary jeansów w poszczególnych markach różnią się między sobą nawet o kilka centymetrów.  Mamy nadzieję, że z tą wiedzą już nigdy nie będziesz musiała zastanawiać się, jak dobrać rozmiar jeansów!

Zerknij też, jak dobrać pozostałe rozmiary ubrań oraz jak dobrać biustonosz.