Jak oryginalnie zapakować prezent?

Jeśli klasyczne pakowanie pudełka to nie twoja bajka - albo cierpliwości starcza ci z reguły najwyżej na rozwinięcie papierowej rolki - lepiej podejść do pakowania prezentów z pomysłem. Ta efektowna koszula z krawatem to świetny sposób na spersonalizowanie męskiego podarunku, a do tego jest niezwykle prosta do przygotowania (i rozpakowania). Sprawdzi się też w sytuacjach awaryjnych i pakowaniu prezentów na ostatnią chwilę. A do jej wykonania potrzebujesz tylko papierowej torby w wybranym rozmiarze, kwadratowego kawałka papieru ozdobnego, nożyczek i taśmy dwustronnej.

Jak oryginalnie zapakować prezent dla niego?

Zaczynamy od złożenia krawata. Wykonujemy go z kwadratowego kawałka papieru ozdobnego, którego przekątna jest o kilka centymetrów krótsza niż wysokość torby. Papier najpierw zaginamy wzdłuż przekątnej na pół, a następnie rozkładamy go na płasko i odwracamy spodnią warstwą do góry. Następnie rogi wzdłuż przekątnej zaginamy dwukrotnie do środka. Z jednej strony zostawiamy trójkątną końcówkę (to będzie dolna końcówka krawata), a z drugiej zaginamy ją do środka. Kwadratowy brzeg składamy w pojedynczą harmonijkę i zaginamy brzegi krawata do środka, pod delikatnym skosem. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku:

Gdy krawat jest gotowy, pora przygotować torbę. Najpierw odcinamy brzeg z rączkami i z obydwu stron wykonujemy dodatkowe nacięcie - mniej więcej 1,5 centymetra poniżej krawędzi. Zaginamy powstałe w ten sposób paski do środka, pod kątem. Pamiętaj, by wcześniej włożyć do torby prezent.

jak-ładnie-zapakować-prezent
BBS Studio
jak-zapakować-prezent
BBS Studio

Złożony krawat podklejamy od spodu dwustronną taśmą klejącą i mocujemy go przy górnej krawędzi torby. Na końcu przyklejamy taśmą kołnierzyk. Torba z prezentem jest gotowa.

torba-z-krawatem
BBS Studio
jak-zapakować-prezent-dla-niego
BBS Studio