Znacie sytuację, gdy chcąc otworzyć wino okazuje się, że nie ma korkociągu? Jak poradzić sobie z tą przeciwnością? Mamy na to aż 10 sposobów! Otwarcie wina bez korkociągu już nigdy nie będzie wyzwaniem!

Otwarcie wina bez korkociągu może się udać, jednak pamiętajmy o tym, aby zawsze uważać i otwierać wino w bezpiecznym miejscu.

Jak otworzyć wino śrubokrętem

Otwieranie wina za pomocą śrubokręta to prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów. Wystarczy delikatnie wkręcić śrubokręt w korek, tak samo jak korkociąg, a następnie lekko pociągnąć i wyjąć go wraz z korkiem.

Jak otworzyć wino butem

Otwieranie wina za pomocą buta będzie idealnym sposobem, gdy nie mamy pod ręką innych narzędzi. Trzeba wybrać buta z twardym obcasem, a następnie włożyć wino do buta (dno butelki) w miejsce, gdzie normalnie wkładamy piętę. Następnie należy energicznie uderzać obcasem o ścianę – pamiętaj o mocnym trzymaniu butelki! Korek powinien się wysunąć z szyjki butelki, a wtedy możemy złapać go palcami i wyciągnąć.

Jak otworzyć wino drewnianą łyżką

Drewnianą łyżkę możemy wykorzystać do wbicia korka do butelki. Warto najpierw przedziurawić czymś korek, ponieważ inaczej pod wpływem ciśnienia dno butelki może odpaść.

Jak otworzyć wino szczoteczką do zębów

Szczoteczka do zębów posłuży nam w ten sam sposób jak drewniana łyżka. Pamiętajmy o przedziurawieniu korka!

>>> Zobacz, jak usunąć plamy z czerwonego wina <<<

Zobacz również:

Jak otworzyć wino książką

Otwieranie wina książką? Tak! Wystarczy wybrać książkę w twardej oprawie. Przykładamy ją do ściany i uderzamy o nią dnem butelki. Wypchniemy w ten sposób korek, który możemy wyjąć ręką.

Jak otworzyć wino pilnikiem do paznokci

Metalowy pilniczek do paznokci z ostrym czubkiem może posłużyć nam w podobny sposób jak śrubokręt. Wbijamy go w korek i powoli wyciągamy.

>>> Czerwone wino odmładza? To potwierdzone naukowo! <<<

Jak otworzyć wino kluczami

Klucz ze spiczastym kolcem może posłużyć nam w ten sam sposób jak śrubokręt i pilniczek. Musimy uważać, aby nie złamać klucza!

Jak otworzyć wino wkrętem lub długą śrubą

Długa śruba z wintem lub wkręt posłużą nam w ten sam sposób jak korkociąg. Wkręcamy narzędzie w środek korka i wyciągamy palcami lub za pomocą kombinerek.

Jak otworzyć wino za pomocą ognia

Kuchenny palnik również może pomóc nam z otwarciem wina. Musimy w odpowiedni sposób podgrzać przestrzeń pomiędzy winem a korkiem. Kładziemy butelkę na równej powierzchni i rozpalamy palnik. Szyjka butelki w miejscu pod korkiem powinna być tuż nad ogniem. Podgrzewając delikatnie obracamy butelkę i czekamy aż korek zacznie wychodzić z butelki. Musimy uważać, aby korek gwałtownie nie wyskoczył!

Jak otworzyć wino nożem

Ta metoda sprawdzi się najlepiej przy winach musujących. Chwytamy naszą butelkę w połowie korkiem na zewnątrz. Nachylamy butelkę pod kontem 30-4 stopni od nas i przykładamy nóż w miejscu złączenia szyjki z rozszerzającym się fragmentem butelki. Energicznych ruchem wbijamy korek wzdłuż szyjki i tym samym otwieramy wino. Przy tej metodzie musimy zachować szczególną ostrożność!