Jak malować brwi, gdy są zbyt cienkie?

Cieniutkie jak niteczki brwi i bardzo jasna oprawa oczu sprawiają, że twarz modelki wygląda na zmęczoną. Wystarczy jednak mocniej podkreślić powieki i pogrubić oraz przyciemnić brwi, by zniwelować ten efekt. A ponieważ brwi mają tendencję do osłabiania się wraz z wiekiem, dodanie im objętości także odmładza.

Krok 1. Wymodeluj powieki

Zanim podkreślisz brwi, nadaj oczom seksowny, koci kształt. Nałóż jasny, szampański cień w wewnętrznym kąciku oka, a ciemniejszy, miedziany, w załamaniu górnej powieki.

Krok 2. Dodaj objętości rzęsom

By przyciemnione brwi nie wyglądały przytłaczająco, dla równowagi mocno wytuszuj rzęsy. Potem sięgnij po kępki różnej długości. Złap każdą z nich pęsetą, zanurz w kleju i przyłóż do linii rzęs.

Krok. 3 Namaluj brwi

Sięgnij po specjalne cienie i za ich pomocą stwórz nowy, grubszy kształt brwi. Ponieważ pudrowe kosmetyki zawsze ciemnieją na skórze, powinny być ciut jaśniejsze niż kolor, na jakim ci zależy.

Jak malować brwi, gdy są gęste lub zbyt rzadkie?

Zarówno gęste, zmierzwione, jak i dosyć rzadkie brwi odwracają uwagę od regularnych rysów twarzy, sprawiając, że powieki wydają się ciężkie, a oczy mniejsze. Pomoże zaczesanie włosków do góry, a potem podrasowanie ich kształtu kredką. Idealne brwi powinny mieć formę łuku, który w 2/3 długości zwęża się i lekko opada.

 

Krok 1. Podkreśl powieki

Jeśli zamierzasz mocniej zaakcentować brwi, powieki nie powinny być nagie. Pomaluj je cieniem w morelowym kolorze. Taka barwa niweluje zaczerwienienie skóry i błyskawicznie dodaje świeżości spojrzeniu.

Krok 2. Uczesz brwi

Sięgnij po specjalny żel do brwi i dołączoną do niego szczoteczką zaczesz wszystkie włoski do góry. W ten sposób ujarzmisz je, a do tego utrwalisz tak, by zachowały perfekcyjny kształt przez cały dzień. Taki trik optycznie powiększa też oczy.

Krok 3. Wymodeluj je kolorem

Kredką albo cieniem w sztyfcie podkreśl kolor włosków, przy okazji nadając brwiom bardziej regularny kształt. Nakładaj kosmetyk w dolnej ich części, a potem miękko blenduj kolor ku górze.

Jak malować brwi, gdy są zbyt jasne?

Bardzo jasne, praktycznie niewidoczne brwi sprawiają, że rysy twarzy wydają się jakby rozmyte, co może postarzać. Nie bez powodu mówi się, że brwi są dla oczu jak rama dla obrazu. Wystarczy jednak dyskretnie je podkreślić, by twarz zyskała więcej charakteru. Dodatkowo nowy kształt brwi – z łukiem unoszącym się ku górze – odwróci uwagę od opadających powiek.

Krok 1. Ukryj zaczerwienienia

Przed pomalowaniem brwi zadbaj o świeżość spojrzenia. Na linii wodnej dolnych rzęs poprowadź miękkim ołówkiem jasną  kreskę. Taki trik optycznie powiększa oczy, a do tego tuszuje wszelkie zaczerwienienia spojówek.

Krok 2. Dodaj oczom blasku

Wewnętrzne kąciki oczu muśnij jasnym, świetlistym cieniem. W załamanie powieki nałóż ciemniejszy, beżowobrązowy, by odwrócić uwagę od jej opadania. Mocno wytuszuj rzęsy, by jeszcze bardziej „otworzyć” oko.

Krok 3. Podkreśl brwi

Cieniem lub kredką namaluj nowy kształt brwi. Jeśli jesteś blondynką, brwi powinny być o ton ciemniejsze od koloru twoich włosów. Jeśli szatynką lub brunetką – o ton jaśniejsze.