Lato to czas, kiedy najbardziej korzystamy z życia: wysoka temperatura, długie dni, urlop i duża ilość słońca sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Słońce w dużych dawkach oznacza intensywną ekspozycję na promienie UV, które przyśpieszają starzenie się skóry, a słona morska woda może pogłębiać jej wysuszenie.

Skóra menopauzalna a lato

Czy wiesz, że w czasie menopauzy skóra traci ponad 50% lipidów w porównaniu do stanu sprzed tego okresu? Między innymi dlatego kobiety odczuwają wtedy jej nadmierną suchość, swędzenie czy uczucie dyskomfortu. Lato niestety nasila te odczucia, więc dobrze dobrana pielęgnacja ma wtedy szczególne znaczenie.

Ważne, aby w pielęgnacji na dzień używać kosmetyków z wysokim filtrem UV oraz unikać ekspozycji na słońce w czasie najostrzejszego promieniowania. W nocy zaś, warto skupić się na nawilżeniu i odżywieniu skóry, dlatego doskonale się tu sprawdzą preparaty bogate w kwas hialuronowy, kwasy OMEGA 3, 6, 9 czy wapń, które sprawią, że skóra będzie wyglądać promiennie i gładko.

Zobacz też:

5 nieoczywistych objawów menopauzy, o których każda kobieta powinna wiedzieć ->>

Dlaczego tyjemy podczas menopauzy? Jak sobie z tym poradzić? ->>

Jak dbać o skórę w okresie menopauzy?

W zależności od rodzaju skóry i problemów z nią związanych warto sięgać po odpowiednie kosmetyki.

Zobacz również:

Jeśli Twoja skóra wiotczeje i zmienia się kontur twarzy – od owalu przez kości policzkowe, na obszarze pod oczami i szyi kończąc – oznacza to, że główną potrzebą Twojej skóry jest gęstość.

Jeżeli masz bardzo suchą skórę i odczuwasz dyskomfort spowodowany wyraźnym ściągnięciem i swędzeniem skóry, masz dużą potrzebę odżywienia.

Jeśli zaś czujesz, że Twoja skóra traci koloryt, witalność i blask, a ponadto męczy Cię jej suchość – sprawdź te kosmetyki.