Popękane naczynka po wakacjach

Po wakacjach zwykle przybywa popękanych naczynek. Główny winowajca? Jak zwykle słońce. Promieniowanie UV osłabia ściany naczyń krwionośnych. Trzeba więc jak najszybciej działać. Sięgnij po kosmetyki z dodatkiem arniki lub rutyny. Dobrze działają też preparaty z retinolem. Najskuteczniejsze zabiegi wykonasz jednak w gabinecie kosmetycznym.

Laser – to jedyny skuteczny sposób na usuniecie popękanych naczynek. Najpierw lekarz smaruje skórę rozgrzewającym preparatem, dzięki czemu pajączki stają się jeszcze bardziej widoczne, a potem zamyka je światłem lasera. Będzie trochę bolało, ale dla efektów warto pocierpieć. Seria trzech zabiegów co 3–4 tygodnie pozwoli uporać się z zaczerwienioną skórą. Dodatkowy bonus? Taka kuracja świetnie wpływa na naskórek!

Jak pozbyć się pajączków na nogach?

Jesienny czas grubych rajstop sprawia, że nie będziesz musiała pokazywać światu popękanych naczynek na łydkach, ale jeśli w porę z nimi się rozprawisz, nie będą cię powstrzymywać także przed odsłonięciem nóg wiosną. Stosuj kosmetyki poprawiające krążenie w skórze, np. z wyciągiem z kasztanowca, a wieczorem chłodzący spray, który zniweluje uczucie ciężkich nóg.

W gabinecie kosmetycznym spróbuj zastosować skleroterapię. Lekarz wstrzyknie do pękniętych naczynek specjalna substancję, a potem uciśnie je, aby się zrosły i zniknęły. Na czas zabiegów będziesz musiała nosić pończochy uciskowe (nie są specjalnie seksowne, ale możesz ukryć je pod spodniami). Po kilku lub kilkunastu zabiegach problem z pajączkami zniknie!