Pomimo wielu obostrzeń nikt nie chce zaniedbywać kontaktów ze znajomymi, przyjaciółmi i z bliskimi, szczególnie gdy przed nami okres świąteczny. Na szczęście do dyspozycji mamy zaawansowaną technologię, która pomoże nam w wirtualny sposób pozostać w kontakcie z najbliższymi. Wideo rozmowy może nie zastąpią nam spotkań na żywo, ale dadzą możliwość zobaczenia znajomych twarzy i pozwolą na cieszenie się świętami Bożego Narodzenia wspólnie, nawet gdy fizycznie będziemy daleko. Co zrobić, aby ten kontakt jak najbardziej przypominał „normalne” spotkanie?

Zadbaj o dobry sprzęt

Możemy śmiało stwierdzić, że życie większości z nas przeniosło się do internetu. Praca zdalna, zdalne nauczanie, a także zakupy online czy inne codzienne sprawy widniejące na ekranach naszych komputerów sprawiają, że nasz sprzęt musi poradzić sobie z wielogodzinną pracą. Do wszelkich codziennych zadań jak i do kontaktu z bliskimi potrzebujemy sprzętu, który będzie naszą prawą ręką i który bez zająknięcia poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Dobry sprzęt czyli jaki?

Niezawodny, lekki, szybki – taki będzie laptop idealny. Pozwoli nam pozostać w kontakcie z rodziną, a także sprawi, że praca i łączenie się ze światem będzie prawdziwą przyjemnością. Ten opis doskonale pasuje do laptopa Lenovo Yoga Slim 7.  

Ten elegancki, nowoczesny i ultralekki laptop to coś więcej niż niewielka maszyna. Już sam wygląd urządzenia przykuwa uwagę. Ciemnoszara lub storczykowa, w pełni metalowa obudowa, cienkie ramki wokół 14-calowego ekranu i smukła sylwetka sprawiają, że laptop początkowo przypomina cienki arkusz papieru aniżeli nowoczesny komputer. Już po uruchomieniu zdajemy sobie sprawę z jak niesamowitą maszyną mamy do czynienia. Yoga Slim 7 ułatwi życie na co dzień dzięki pomysłowym funkcjom, które oszczędzają czas. Czujniki uwagi rejestrują naszą nieobecność po odejściu od komputera i błyskawicznie rozpoznają naszą twarz po powrocie, umożliwiając bezproblemowe logowanie. Tak działa połączenie sztucznej inteligencji z naturalnym zdrowym rozsądkiem.

Gdy zalogujemy się i połączymy z najbliższymi, wyświetlacz o przekątnej 14 cali wyposażony w wąskie jak brzytwa ramki pokaże oszałamiającą wyrazistość o rozdzielczości FHD ze 100-procentową paletą kolorów sRGB. Zaawansowana technologia HDR inspirowana obrazem kinowym zapewnia lepsze wrażenia wizualne dzięki Dolby Vision™, a wbudowana grafika AMD Radeon™ oszałamia szybkością klatek. Towarzyszy im trójwymiarowy dźwięk z przednich głośników Dolby Atmos®Speaker System. Oznacza to, że rozmawiając z bliskimi, nawet na drugim końcu świata, będziemy mieć wrażenie, że są tuż obok. To połączenie audiowizualne doskonale sprawdzi się także przy oglądaniu filmów lub przy graniu w gry komputerowe.

Yoga Slim zapewnia nam nawet do 19 godzin działania, dzięki czemu, jeśli nie spotkamy się na żywo, to wirtualnie - bez zakłóceń będziemy mogli skosztować wszystkich 12 dań wraz z rodziną po drugiej stronie ekranu. Kiedy energii zacznie już brakować, dzięki technologii Rapid Charge Pro uzupełnimy ją do 50% w ciągu pół godziny!

Jeżeli komputera zamierzamy używać nie tylko do kontaktu z bliskimi, ale także do pracy lub rozrywki to model Yoga Slim 7 będzie strzałem w dziesiątkę. Ma nowe procesory dedykowane do urządzeń mobilnych AMD Ryzen™ 4000 Series wyposażone w nawet 8 rdzeni oraz grafika Radeon™ zapewniają wyjątkową szybkość działania i reakcji komputera. Aplikacje otwierają się dosłownie w mgnieniu oka, a korzystanie jednocześnie z kilku programów nie jest utrudnieniem. Nawet przy większej wydajności i długotrwałej pracy laptop nie przegrzewa się, ponieważ ma wbudowane najnowsze 7-nanometrowe rdzenie Zen 2.

Jak widzimy laptop Yoga Slim 7 to urządzenie do zadań specjalnych. Nie straszne mu długie godziny pracy czy łączenie się z rodziną w najdalszych zakątkach świata. Wybierając nowy sprzęt powinniśmy postawić na niezawodność, nowoczesność i wydajność, a właśnie takie słowa określają laptop od Lenovo.