Spis treści:

  1. Jak prać szlafrok z poliestru?
  2. Jak prać szlafrok z satyny?
  3. Jak prać szlafrok bawełniany?
  4. Jak prać szlafrok z polaru?

Jak prać szlafrok z poliestru?

Szlafrok z poliestru jest jednym z łatwiejszych do utrzymania w czystości. W łatwy sposób wywabimy plamy dzięki odporności na wysoką temperaturę prania - zwykle do 60 stopni Celsjusza. W tym przypadku możemy używać też opcji wirowania, co znacznie przyspiesza schnięcie. Dobrym pomysłem jest także użycie parownicy, która odświeży szlafrok, jeżeli nie ma konieczności usuwania plam czy nieprzyjemnego zapachu. Szlafroki z poliestru są tańsze i dostępniejsze niż te z bawełny czy satyny.

Jak prać szlafrok z satyny?

Szlafrok z satyny powinno się prać w temperaturze pomiędzy 40-60 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura może spowodować nieodwracalne zmiany, dlatego należy tego przestrzegać. Podczas prania należy zwrócić uwagę na użyte detergenty - najlepiej, aby były jak najdelikatniejsze. Zrezygnujmy z wybielaczy czy dość agresywnych środków - to może skutkować nieodwracalnymi plamami. W przypadku szlafroku z satyny zrezygnujmy z wirowania - zagniecenia mogą być na tyle silne, że nie uda się im zapobiec.

Jak prać szlafrok bawełniany?

Szlafrok bawełniany możemy prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza w momencie, gdy pierzemy jasne kolory. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, wybierajmy nieco niższą temperaturę, aby zminimalizować ryzyko skurczenia materiału. Przy kolorowych szlafrokach bawełnianych używajmy programu do 40 stopni Celsjusza. W ten sposób utrzymamy tkaninę w lepszej kondycji. Jeżeli chcemy, aby pranie szybciej wyschło, wystarczy włączyć wirowanie - to nie zaszkodzi materiałowi. Podczas prania warto zwrócić uwagę na to, aby użyć dodatkowego programu, który pozwala na porządne wypłukanie zmiękczającego płynu do płukania.

Jak prać szlafrok z polaru?

Szlafrok z polaru należy prać bardzo delikatnie. Wstępnie warto pokusić się o pranie ręczne, jeżeli nie są to wyjątkowo trudne zabrudzenia. W przypadku prania w pralce ustawiamy program delikatny i staramy się, aby obroty pralki nie były za wysokie. Nadmiar wilgoci, który powstanie staramy się nie wyżymać. To może zniszczyć fakturę szlafroka. Pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia na suszarce. Podczas prania wystrzegajmy się detergentów w proszku - używajmy jedynie tych w płynie, najlepiej delikatnych.