Kryształki oraz jety rozświetlą makijaż wieczorowy lub będą elementem fantazyjnego make-upu. Błyszczące cyrkonie możesz przykleić tuż przy linii rzęs, w kąciku oka, pod linia brwi lub w dowolnym miejscu na twarzy. Wszystko zależy od Twojej fantazji.

Gdzie kupić odpowiednie cyrkonie?

Okazuje się, że zakup cyrkonii może nie być prosty. Poza karnawałem bywa, że ciężko jest je znaleźć. O kryształki możecie pytać w perfumeriach, drogeriach, ale również w sklepach z akcesoriami do zdobienia paznokci. Jeśli w żadnym z nich się nie uda, zajrzyjcie do pasmanterii. Bardzo często znajdziecie w niej bogatą ofertę różnokolorowych cyrkonii. Jedyna różnica pomiędzy nimi a tymi ze sklepów kosmetycznych jest taka, że nie są samoprzylepne. Nie jest to jednak istotne. Ważne jedynie, by miały jedną stronę płaską.

Jak przykleić kryształki?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kryształki na długo pozostaną na swoim miejscu, użyj specjalistycznego kleju. Najbardziej profesjonalnym produktem będzie klej charakteryzatorki o nazwie Mastix. Nakładasz go bezpośrednio na twarz, przyklepujesz palcem do momentu, aż zacznie wysychać i dopiero przykładasz do niego ozdoby. Możesz też skorzystać z bezbarwnego kleju do sztucznych rzęs. W tym wypadku najpierw moczymy kryształki w kleju, a następnie przyklejamy je do twarzy. Chcąc przytrzymać cyrkonie użyj pęsety tak, jak zrobiono to w filmiku poniżej.