Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Odpowiedź na pytanie "jak przykleić sztuczne rzęsy?" zależy od rodzaju rzęs. Masz do wyboru kępki lub paski rzęs. Pierwsze z nich pozwalają na osiągnięcie bardzo subtelnego efektu i dowolne modelowanie kształtu oka. Drugie zapewniają spojrzenie spod firanki rzęs, ale są trochę mniej naturalne. Doskonale sprawdzają się jako zwieńczenie makijażu smokey eyes. Jak więc przykleić sztuczne rzęsy?

Jak przykleić kępki?

Zanim zaczniesz się zastanawiać jak przykleić kępki, musisz wybrać właściwą długość i rodzaj rzęs. Warto sięgnąć po opakowania łączące kilka długości kępek, dzięki czemu przyklejając je możesz imitować sposób, w jaki naturalnie rosną włoski. Najdłuższe z nich znajdują się w zewnętrznym kąciku oka, najkrótsze w wewnętrznym. W drogeriach można też nabyć kępki składające się z pojedynczych włosków lub kilku imitujących naturalny układ rzęs. 

Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Shutterstock

Niezależnie od rodzaju sztucznych rzęs, warto zaopatrzyć się w specjalistyczny klej, który jest gwarancją, że kępki ani pasek rzęs nie odpadnie w trakcie wieczoru. Możesz kupić biały klej, który po wyschnięciu staje się przezroczysty lub czarny. Ten drugi wymaga każdorazowego narysowania kreski na górnej powiece.

Czas odpowiedzieć na pytanie, jak przykleić sztuczne rzęsy. Przygotuj kępki, pęsetę oraz klej. Wyciśnij odrobinę preparatu na zewnętrzną stroną dłoni. Pęsetą wyjmuj delikatnie kępki i zamocz w kleju. Przyklejaj je zaczynając około 5 mm od zewnętrznego kącika oka - w ten prosty sposób podniesiesz optycznie powiekę i "otworzysz" oko. Odczekaj aż klej wyschnie i pomaluj rzęsy tuszem. W ten sposób połączysz kępki z naturalnymi rzęsami.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Shutterstock

Jak przykleić sztuczne rzęsy umieszczone na pasku?

Przyklejanie pasków rzęs wygląda trochę inaczej niż kępek. Zacznij od pomalowania naturalnych rzęs. W ten sposób stworzysz podporę dla dość ciężkiego paska. Przyłóż paski do oka, by sprawdzić, czy nie są zbyt długie. Przytnij je nożyczkami do naturalnej długości swoich rzęs. Następnie zamocz paski w kleju dbając, by jak najwięcej preparatu znalazło się na obu końcach pasków. Odczekaj chwilę aż klej podeschnie i przyłóż pasek do linii rzęs delikatnie dociskając go do powieki. Jeśli po raz pierwszy przyklejasz sztuczne rzęsy, zadanie może ułatwić pocięcie paska na 3 mniejsze i przyklejenie ich obok siebie.

Zobacz też trendy w makijażu na sezon jesień-zima 2016 >>>