Sprawdź popularne godziny

To bardzo skraca czas całej zakupowej wyprawy. Sprawdź w internecie, o której pojechać do sklepu. Jak to zrobić?

  • W wyszukiwarce wpisz adres konkretnej placówki i wciśnij wyszukiwanie. Jeśli korzystasz z komputera, u dołu wyświetlają się różne strony, które spełniają kryteria.
  • Po prawej stronie pokazują się podstawowe informacje o szukanym sklepie, np. mapa dojazdu, strona główna. W tym miejscu można też sprawdzić godziny otwarcia danego sklepu. To właśnie tej informacji szukamy przed zakupami!

Znajduje się tutaj wykres popularności odwiedzin oraz informacja (często uaktualniana na bieżąco), ile trzeba czekać na wejście do sklepu, ile czasu potrzebujesz na zrobienie zakupów itd.

  • Jeśli korzystasz z komórki te informacje o popularnych godzinach wyświetlają się od razu lub są w rozwinięciu zakładki sklepu „Więcej informacji”.

Na podstawie tych danych łatwiej ci będzie zaplanować zakupy bez marnowania czasu i bez nerwów. Jeżeli możesz, wybierz mniej popularne godziny, np. pojedź na zakupy późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Wiele sklepów w okresie przedświątecznym jest otwartych dłużej niż zwykle, nawet całą dobę.

  • Zwróć jednak uwagę, w jakich godzinach sklep ma przerwę techniczną na odkażanie pomieszczenia i wózków. Sklepy są otwarte, ale nie zrobimy wtedy zakupów. Zwykle na wykresie ten czas jest zaznaczony innym kolorem.

W jakich godzinach będą otwarte sklepy?

Biedronka od 2 kwietnia br. sklepy sieci są czynne w godz. 6.00 - 24.00. W dniach 7-10 kwietnia sklepy Biedronki będą czynne przez całą dobę.

Lidl od 2 kwietnia większość sklepów sieci jest czynna w godzinach 6.00 - 24.00, Część sklepów będzie działać całodobowo (24 godziny), m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu.

Od 1 kwietnia 2020 sklepy Kauflandu są czynne w godzinach 6.00 - 23.00. Wyjątkiem są sklepy w Olsztynie, Kwidzynie, Malborku, Ostrowi Mazowieckiej i Białej Podlaskiej. Te sklepy są otwarte w godz. 6.00 - 22.00.

Od 6 do 10 kwietnia sklepy Netto będą otwarte w godzinach 6.00 - 24.00, natomiast 11 kwietnia, w Wielką Sobotę - do 13.00.

Dino najbliższym czasie będą czynne w godz. 6.30 - 21.00.

Sieć Auchan od 6.30 do 21.00.

Carrefour od 30 marca hipermarkety i supermarkety sieci będą otwarte do godziny 20.00.

Przygotuj listę zakupów

Nie obawiaj się, że jeśli wybierzesz się później to półki będą puste. Sieci handlowe złożyły zamówienia na ogromne ilości towarów wiele miesięcy wcześniej. Zależy im, by go sprzedać, więc towar jest uzupełniany na bieżąco. Aby ułatwić sobie zadanie, ale też by nie spędzać w sklepie zbyt dużo czasu, zrób listę rzeczy, których potrzebujesz. Szybciej skończysz i prędzej „zwolnisz miejsce” dla osób, które czekają przed sklepem. Najlepiej zrobić zakupy za jednym zamachem i nie wracać po zapomniane rzeczy.