W szafie kapsułowej powinny znaleźć się takie ubrania, które można łączyć ze sobą na wiele różnych sposobów. Dzięki temu nawet niewielka liczba rzeczy pozwala tworzyć zestawy na co dzień w różnych wariantach. Janek Leśniak pokazuje, jak samodzielnie stworzyć wygodne ubrania z dzianiny na różne okazje. 

Dlaczego dzianina? 

W swojej dwudziestoletniej karierze projektanta ubioru Janek Leśniak zajmował się głównie dzianinami. Uwielbia te tworzywa, ponieważ są wygodne, plastyczne i wybaczają drobne błędy podczas szycia.

Jak dostosować projekty do swojego stylu? 

Wszystkie projekty świetnie się ze sobą komponują. Można połączyć je w wiele kombinacji, pod warunkiem że uszyjecie kolekcję w spójnej gamie kolorystycznej. 

Ja wybrałem intensywne odcienie i wzory, bo taki mam styl. Jednak prawie każdy model zobaczysz też w stonowanej wersji z szarego melanżu. 

 

Projekty dla początkujących?

Janek Leśniak opisuje proces twórczy z typową dla siebie lekkością, aż ręce same rwą się do szycia. Dzięki fotografiom i szczegółowym instrukcjom, każdy poradzi sobie z uszyciem tej kolekcji. Projektant zawsze podkreśla, że szycie jest proste, jeśli trafi się na dobrego nauczyciela.

Zobacz również:

Po napisaniu trzech książek o szyciu, poprowadzeniu wielu kursów i warsztatów szycia oraz po doświadczeniu w roli wykładowcy mody z perspektywy biznesu wiem, że przeprowadzę cię przez proces nauki bezboleśnie. No, może poza etapami fastrygowania i prucia, które każdy początkujący prędzej czy później zaliczy. W mojej pierwszej książce, O szyciu prosto, kreatywnie i modnie, omawiam absolutne podstawy na przykładzie bardzo prostych projektów z dzianiny. W tym poradniku rozwinę ten temat, zachowując czytelny i szczegółowy sposób opisywania procesu szycia. Z trzech pierwszych rozdziałów dowiesz się wszystkiego, co istotne, o tworzywie, narzędziach i wykroju. Wierzę, że dasz radę!

Autor i jego goście przygotowali dla czytelników bonusy, które ułatwią rozpoczęcie przygody:

  • cztery bazowe wykroje elektroniczne z licencją komercyjną; na ich podstawie stworzycie wszystkie projekty z tej książki 
  • rabat na maszynę owerlok, aby twoje szwy były estetyczne i profesjonalne 
  • projekty haftów i stempli do pobrania, oraz zupełnie nowe wzory dzianin zaprojektowane przez Janka specjalnie dla odbiorców tej książki