Szycie płaszcza – co będzie potrzebne?

Na początku wyposaż się w odpowiedni materiał. W przypadku płaszcza najlepiej sprawdzi się dobrej jakości wełna – dzięki temu odzież będzie ciepła. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w szyciu, zapewne niezbędny będzie zakup maszyny do szycia. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt jest łatwy w obsłudze. Idealnie sprawdzi się elektroniczna maszyna do szycia firmy Łucznik o modelu HELENA 2060. Jest ona bardzo intuicyjna, dlatego jej obsługa jest łatwa i przyjemna. Posiada aż 233 programy, w tym 66 ściegów umożliwiających wyszywanie ozdobnych znaków w stylu drukowany oraz pisma ręcznego. Dodatkowo plusem jest niewielki rozmiar maszyny, dzięki czemu nie będzie zajmowała zbyt dużo miejsca i będzie łatwa do przechowywania.

Mając podstawowe akcesoria do pracy warto zakupić dodatki, takie jak materiał na podszewkę oraz guziku, aby płaszcz nie był surowy i wyglądał jak z witryny sklepowej.

Szycie płaszcza – od czego zacząć?

Pierwszym etapem podczas szycia jest zrobienie wykroju. Ułatwi on całą pracę, a odpowiednio wymierzony wykrój dopasowany do sylwetki sprawi, że płaszcz będzie zdecydowanie lepiej leżał. Dla ułatwienia w załączniku znajdziesz, jak krok po kroku zrobić wykrój oraz jak skroić materiał.

Podczas szycia bardzo często problem stanowi technika przyszyć. Praca na maszynie Łucznik nie będzie tak skomplikowana dzięki wyświetlaczowi LCD zawierającemu pełną instrukcję o aktualnych ustawieniach szycia oraz ostrzeżenia. Dodatkowo zawsze, gdy popełni się jakiś błąd można wykorzystać funkcję szycia wstecz oraz dostosować prędkość szycia do własnych preferencji.

Cały proces jak idealnie skroić oraz wyszyć płaszcz znajduje się tutaj.

Szycie płaszcza – dekorowanie

Jedyna rzecz, która Cię ogranicza podczas szycia to twoja wyobraźnia. Aby płaszcz przyciągał uwagę postaw na broszki albo samodzielnie wyszyj haft. Urządzenie firmy Łucznik posiada opcje precyzyjnego wyszywania, dzięki czemu będziesz mogła wyszyć swój wymyślony wzór.

Jak dbać o uszyty płaszcz na maszynie?

Ubrania wyszywane na maszynie wymagają profesjonalnej pielęgnacji, a w tym pomoże żelazko Łucznik AST 112 z wbudowanym generatorem pary. Pozwoli to wyprasować odzież w pionie za pomocą wyrzutu pary. Żelazko sprawdzi się do prasowania odzieży wierzchniej, jak i delikatnych tkanin.