Domowe SPA to doskonały rytuał odprężający dla ciała i dla głowy. Każdy z nas powinien znaleźć idealną dla siebie formę odpoczynku i odstresowania się, aby móc z nową energią wkraczać w każdy dzień, tydzień i miesiąc. Odprężająca kąpiel połączona z pielęgnacją ciała to doskonały sposób na chwilę relaksu, która przy okazji może pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry.

Jak przygotować się do domowego SPA?

Wieczór w domowym SPA powinnaś zaplanować choć z drobnym wyprzedzeniem, aby nikt i nic Ci nie przeszkodziło. Planując swój wieczór sprawdź czy masz wszystkie potrzebne produkty i upewnij się, że w kalendarzu nie czeka niespodzianka w postaci spotkania, ważnego telefonu lub zaplanowanego wyjścia. Domowe SPA to doskonały czas na czytanie książki czy obejrzenie zaległego odcinka ulubionego serialu. Pamiętaj, aby nie ograniczać się czasowo! Jest to chwila dla Ciebie i celebruj ją tak długo, jak tego potrzebujesz. Pora na przygotowanie łazienki w istnym stylu SPA.

Domowe SPA: przygotuj odprężającą kąpiel

Przygotuj domową kąpiel w stylu SPA! Dodaj ulubiony olejek eteryczny, kulę do kąpieli lub pełną garść pachnącej soli do kąpieli. Ważne, aby już od progu łazienki czuć było zapach przygotowanej przez Ciebie kąpieli. Jeżeli szukasz zapachu, który dodatkowo pomoże Ci się zrelaksować, wybierz lawendę, drzewo sandałowe, wetywerię lub rumianek.

Nie masz wanny? Przed wejściem pod prysznic posmaruj skórę olejkiem. Gorąca woda w połączeniu z parą stworzą relaksującą, domową saunę, która na pewno Cię uspokoi.

>>> Sprawdź, dlaczego warto szczotkować ciało na sucho! <<<

Domowe SPA: Zapal ulubioną świeczkę

Nie ma nic bardziej kojącego niż zapalanie świeczki w zimowy wieczór! Wybierz ulubioną świeczkę i zapal ją w łazience w bezpiecznym miejscu. Poczujesz się jak w SPA!

Domowe SPA: wykonaj masaż twarzy

Skoro jesteś w SPA (nawet tym domowym) to nie może zabraknąć masażu! Możesz samodzielnie wykonać masaż twarzy, który może znacznie poprawić wygląd skóry! Im częściej wprawisz mięśnie twarzy w ruch, tym bardziej uniesione i naciągnięte. Już jeden miesiąc regularnego masowania twarzy zadziała jak lifting!

Zobacz również:

>>> Nie masz ochoty na masaż? Wypróbuj rolowanie! <<<

Domowe SPA: nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj

Jeszcze nikt nie wyszedł ze SPA z suchą skórą i ty ze swojego też nie możesz! Jeżeli jesteś zestresowana, twoja skóra też to pokaże. Niespodziewane wypryski czy czerwone plamy mogą pojawiać się właśnie wtedy, gdy ty się stresujesz. Stwórz swoją własną rutynę nawilżającą, która nawilży całe twoje ciało.

Domowe SPA: nałóż maskę na włosy

Przy codziennej pielęgnacji pomijamy używanie maski do włosów, ponieważ wymaga ona odrobiny czasu. Domowe SPA to idealny moment, aby ją użyć! Czy wiesz, że stosowanie maski do włosów raz w tygodniu może odbudować je, zmiękczyć i ochronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych? Dlatego też powinnaś wybrać produkt idealny dla Twojego typu włosów i zacząć stosować ją przy najbliższym domowym SPA!

Domowe SPA: przygotuj domową maseczkę

Maseczki na twarz to niezastąpiony krok w każdym domowym spa. Możesz kupić gotowy produkt lub przygotować własną maseczkę w domu! Pamiętaj, im bogatsze w składniki odżywcze produkty, tym lepsza maseczka powstanie!

>>> Przepisy na domowe maseczki <<<

Domowe SPA: posprzątaj!

Sprzątanie może nie brzmi jak wymarzony pobyt w SPA, ale pomoże Ci oczyścić i uspokoić głowę, a jest to równie ważne jak odpoczynek dla ciała. Przed domowym SPA poświęć godzinę na posprzątanie wybranej szuflady lub innego miejsca, które od dawna czeka na swoją kolej. Włącz ulubioną muzykę, zapal świeczkę i działaj!