Spis treści:

  1. Wampir energetyczny - jak się chronić?
  2. Wampir energetyczny - mąż lub koleżanka w pracy. Co robić?

Wampir energetyczny - jak się bronić skutecznie?

Jeżeli szukasz sposobu, jak skutecznie chronić się przed wampirem energetycznym, w pierwszej kolejności spróbuj uzdrowić swoją aurę wokół siebie i zwiększ pewność siebie w jego obecności poprzez te kilka metod:

  • praktykuj medytację - wypróbuj to zwłaszcza wtedy, gdy czujesz się rozchwiana emocjonalnie i nie dajesz sobie rady z otaczającymi Cię problemami. Wyłącz smartphone, telewizor oraz radio i spróbuj wyciszyć się, a przede wszystkim swoje myśli. Usiądź na karimacie do ćwiczeń i wsłuchaj się początkowo w bicie swojego serca wzmacniając czakrę splotu słonecznego
  • odepchnij energię "złego oka" miłością - brzmi dość irracjonalnie? Nic bardziej mylnego - gdy domniemany wampir energetyczny zbliża się ku Tobie, spróbuj odetchnąć z ulgą w myślach skierować ku niemu pozytywne wibracje. Możesz wypowiedzieć w myślach słowa: "Życzę Ci jak najlepiej i odejdź"; "Miłuję Cię, zostaw mnie w spokoju, tak jak ja Ciebie"
  • noś ochronną biżuterię z kamieniami szlachetnymi - w tym przypadku najlepiej sprawdzi się bransoletka lub kamień w postaci wisiorka. Ważne, aby wampir energetyczny widział go i mógł "przestraszyć się" jego działania. Wybierz spośród turmalinu, ametystu, tygrysiego oka czy też topazu. Ametyst pozwala na wzmocnienie duchowej energii, natomiast turmalin ma najsilniejsze działanie ochronne ze wszystkich kamieni szlachetnych.
  • buduj pewność siebie w nieco inny sposób - nie zwracaj uwagi na to, jak inni Cię postrzegają. Nie buduj swojej pewności na tym, czy jesteś dla kogoś kobietą sukcesu czy też najlepszą współpracownicą. Ty dla siebie samej musisz być najlepszym co mogło Cię spotkać. Nie, nie popadasz w egocentryzm - doceń i szanuj siebie za to, kim jesteś.

Wampir energetyczny - mąż lub koleżanka w pracy. Co robić?

Wśród osób, które mogą być potencjalnie wampirami energetycznymi, są nasi najbliżsi z rodziny czy też koledzy i koleżanki z pracy. Wyróżniamy kilka typów osób i zachowań, które skutecznie pozwolą Ci ustalić czy dana osoba ma faktycznie zły wpływ na Ciebie. Pozornie nieszkodliwe czynności, aktywności oraz manifestacje mogą przyczynić się do Twojego złego samopoczucia przez dłuższy okres czasu. Poznaj kilka typów, które prawdopodobnie możesz mieć w swoim najbliższym otoczeniu:

Samozwańczy śledczy - to osoba, która szuka sensacji oraz jest niemiłosiernie uciążliwa w obcowaniu. Jest dociekliwa i ciekawa wszelkich niejasności wynikających z codziennego życia. W dodatku sama nie udziela o sobie żadnych informacji.

Fałszywy introwertyk - to osoba, która pragnie zainteresowania, choć pozornie unika wszelkich kontaktów i jest wycofana. Ukradkiem szuka osoby, która zapragnie kontaktu z nim i uczepi się jej jak rzep. Dosłownie.

Burczymucha - uwielbia plotkować i jego najlepszym hobby jest słuchanie o tym, jak innym jego towarzyszom podwinęła się noga. Krytykuje i szydzi ze wszystkiego, co pozornie jest uważane przez wszystkich za lepsze.

Ofiara losu - to typ człowieka, który wzbudza u innych zainteresowanie poprzez swoje złe doświadczenia życiowe. Zawsze ma gorzej, czuje się najgorzej i ma najciężej. Skupia swoją uwagę tych, którzy zlitują się nad jego losem. Jeżeli okaże się, że ich zainteresowanie jest długofalowe, stara się utrzymać tę korzyść jak najdłużej. Uwielbia wzbudzać u rozmówców poczucie winy oraz współczucie.

Zobacz również:

Błazen - zrobi wszystko, byś go zauważył. To urodzony pajac i komik, który będzie namolnie sprawdzał Twoją cierpliwość. Nienawidzi się nudzić i szuka atencji wśród tych, których może zmęczyć najbardziej.

Terrorysta - to urodzony kontroler życia drugiej osoby. W tym przypadku może się to okazać mąż lub żona. Dodatkowo gdy bierze górę chorobliwa zazdrość, cechy wampira energetycznego mogą się nasilić. On wie, co dla Ciebie najlepsze. Nigdy się nie myli, jeżeli chodzi o wybory dla Was obojga. Postaraj się skontrolować i pohamować te zachowania, nim zdominują Wasze życie.

Uwodziciel - jeden z najgorszych typów osób, na które nabierają się w szczególności kobiety. Atakująco uprzejmy, miły i nieziemsko czarujący. Stara Ci się przypodobać, a gdy uzyska to, czego pragnie, zapomina o tobie i Twoich potrzebach. To połączenie wampira energetycznego z wampirem emocjonalnym. To bardzo silna pułapka, z której należy jak najszybciej się wydostać.

Czytaj też:

Synowe spod tego znaku zodiaku to prawdziwy skarb!

7 znaków i cech, które sugerują, że możesz być starą duszą!