Co będzie potrzebne do wykonania bukietu?

Ta niska kompozycja łączy rośliny o różnych kształtach i pokroju kwiatów, a także owoce. Kluczem jest tu ciepła, jesienna kolorystyka. Do ułożenia bukietu potrzebne będą: astry w bordowym lub ciemnoróżowym odcieniu, pomarańczowe róże, krokosmia, kilka gałązek szarłatu, kaliny i jarzębiny oraz kraspedia. Kompozycję układamy w niewysokich, najlepiej okrągłych naczyniach, w których umieszczamy najpierw przyciętą i dobrze nasączoną gąbkę florystyczną (wystarczy wstawić ją do pojemnika z wodą i odczekać aż wchłonie wodę).

kwiaty-do-bukietu
Kwiaty potrzebne do bukietu, od lewej: astry, szarłat, jarzębina, kalina, krokosmia, kraspedia, róża.

Jak ułożyć jesienny bukiet krok po kroku?

 

Na środku gąbki wbijamy okazałą różę. Wokół niej umieszczamy pod kątem trzy kolejne, każdą w innym kierunku. W ten sposób wyznaczamy centralny punkt oraz ramy kompozycji. 

bukiet-diy
Miód Malina Studio

Teraz pora wypełnić puste przestrzenie między różami. Zaczynając od drobnych astrów dodajemy kolejne rośliny do bukietu. Następna w kolejności jest kraspedia, a na końcu gałązki jarzębiny i kaliny. Złocisty szarłat umieszczamy na dole gąbki, aby jego kwiatostany opadły swobodnie poza wazon.

jesienny-bukiet-diy
Podpis

Najlepszy efekt osiągniemy przygotowując kilka niedużych, okrągłych bukietów i ustawimy je obok siebie. Będą piękną dekoracją jesiennego stołu, parapetu lub komody. Kompozycję można też wykonać w niedużej, wydrążonej dyni (Sprawdź, jak wydrążyć dynię >>>).

bukiety-jesienne
Miód Malina Studio

--

Zobacz też: 3 pomysły na proste jesienne bukiety >>>