Spis treści:

  1. Antyperspirant
  2. Zasypka
  3. Biustonosz sportowy
  4. Olej arganowy
  5. Skrobia/Mąka ziemniaczana

Antyperspirant

Antyperspirant jest kluczowym blokerem pocenia. Nie tylko pod pachami, ale też w pachwinach czy też pod biustem. Jest to ważne nie tylko ze względów higienicznych czy zapachowych. Zmniejszenie potliwości w tej części ciała pozwala na uniknięcie ryzyka odparzeń i późniejszych bąbli. Są dostępne nie tylko te z solami aluminium, ale także naturalne na bazie oleju kokosowego. Można samemu wykonać dezodorant kokosowy z dodatkiem skrobi ziemniaczanej i sody.

Zasypka

Zasypka dziecięca, która jest stosowana podobnie jak Sudocrem przeciwko powstawaniu odparzeń jest niezastąpiona! Zwłaszcza dla tych wszystkich pań, które mają umiarkowaną potliwość. Codzienne zasypywanie miejsc wrażliwych sprawi, że będą mniej podatne na ewentualne podrażnienia. Ciekawym pomysłem są także pudry przeciwgrzybicze czy te z dodatkiem ekstraktu z aloesu.

Biustonosz sportowy

Dobrze dopasowany biustonosz sportowy nadaje się zarówno do mniejszych, jak i bardziej obfitych piersi. To jeden z najlepszych wyborów podczas letnich upałów. Są skuteczne podczas ćwiczeń i odpowiednio dopasowują się do warunków, jakie tworzą się podczas wysiłku fizycznego. Nadmierna potliwość wymaga materiału, który odprowadzi szybko wilgoć i wodę. Bawełniane biustonosze niestety mimo doskonałego materiału mogą prowadzić do zatrzymania wilgoci przez dłuższy czas, gdy materiał blokuje gąbka. To prowadzi do środowiska sprzyjającemu powstawaniu odparzeń czy krostek.

Olej arganowy

Olejek arganowy to skuteczne remedium na przesuszone włosy i rozdwojone końcówki. Pomaga także w chorobach skóry głowy działając antybakteryjnie. Nie inaczej będzie w przypadku zapobiegania powstających odparzeń pod piersiami. Wystarczy kupić ten naturalny, na bazie tłoczonych ziaren bez zbędnych dodatków. Marokańczycy często stosują go podczas upałów - działa jak naturalny antyperspirant. Ma dość charakterystyczny zapach - dolej 2 krople wybranego olejku z drzewa herbacianego czy cytryny, aby go zharmonizować.

Skrobia/Mąka ziemniaczana

Jeżeli nie masz zasypki dziecięcej pod ręką, wystarczy produkt dostępny w każdej szafce kuchennej. Skrobia czy mąka ziemniaczana stosowana bezpośrednio pod pachami, biustem czy w pachwinach działa skutecznie w przypadku pocenia się. Jeżeli chcesz, możesz wymieszać ją z proszkiem aloesowym, co dodatkowo nawilży miejsca intymne. Jeżeli pocenie jest wyjątkowo uciążliwe, wystarczy w ciągu dnia przetrzeć miejsce po wcześniejszej aplikacji i nałożyć nową porcję.