Stojąc przed lustrem próbujesz wybrać wygodną fryzurę i pada na szybkiego kucyka. Wystarczy kilka minut, a on zaczyna opadać i traci całą objętość? Która z nas nie zna tej historii… Jeżeli szukasz sposobu, który pozwoli Ci przez cały dzień cieszyć się wysokim kucykiem – czytaj dalej!

Wysoki kucyk – możesz go wydłużyć!

Szukasz sposobu na nadanie kucykowi objętości i długości? Wystarczy, że zrobisz dwa kucyki!

Zamiast związać włosy w jeden koński ogon, dzielisz włosy na dwie części i robić dwa kucyki, jeden pod drugim. Górny kucyk przykrywa ten na dole, dzięki czemu wygląda jak jeden długi kucyk.

Sposób na kucyk pełen objętości

Jeżeli masz cienkie włosy i zawsze marzyłaś o grubym kucyku, mamy dla Ciebie prosty trik! Na samym czubku głowy zrób mały kucyk, a następnie zbierz wszystkie pozostałe włosy dookoła niego i zwiąż je normalnie. Fryzura wyda się pełniejsza, a włosy dodatkowo zyskają objętość i będą delikatnie podniesione.

Sposób na pełen objętości kucyk – wsuwka

Chcesz wykonać wysoki kucyk, który będzie przez cały dzień na swoim miejscu? Mamy na to doskonały sposób! Do zrobienia pełnego objętości kucyka potrzebować będziecie dwóch wsuwek i niezbyt grubej gumki. Jak przygotować taki kucyk?

Zaczynamy od wykonania standardowego, wysokiego kucyka. Włosy związujemy dosyć ciasno. Następnie wsuwki wsuwamy pionowo w stronę szyi i przesuwamy maksymalnie w dół po obu stronach kucyka. Wsuwka ma trzymać jednocześnie gumkę oraz włosy u nasady. Sekret na pełen objętości kucyk polega na tym, że wsuwki tworzą niewielki stelaż, który utrzymuje kucyk wyżej i jednocześnie rozsuwa je na boki, tworząc efekt większej objętości.

Kucyk – co zrobić, aby był ciekawy?

Jeżeli codziennie nosisz kucyka i chciałabyś go w jakiś sposób odmienić, mamy dla Ciebie trzy proste sposoby!

Kucyk bez gumki

Kucyk, który wygląda jakby był zrobiony bez użycia gumki? Da się zrobić! Wystarczy, że po zrobieniu kucyka weźmiesz niewielkie pasmo włosów ze spodu kucyka i kilkukrotnie owiniesz je dookoła gumki. Następnie możesz użyć specjalnego narzędzia, który koniec kosmyka ukryje pod włosami lub możesz to zrobić ręcznie.

Niski kucyk z zawinięciem

Ta fryzura doskonale sprawdzi się na dłuższych włosach, ponieważ musisz je zawinąć tak, aby nie odstawały z żadnej strony. Najpierw robisz niskiego kucyka, następnie pojedyncze pasmo zawijasz dookoła gumki tak jak wyżej. Następnie za pomocą małej, elastycznej gumeczki wiążesz lekko włosy w połowie. Dolną część włosów dzielisz na dwie części i przekładasz przez środek związanych włosów. W ten sposób uzyskasz ciekawy i elegancki kucyk!

Niedbały boho kucyk

Lubisz mieć na głowie kontrolowany bałagan? Ten kucyk będzie idealny dla Ciebie!

Włosy podziel na dwie części: na te za uszami i na te przed. Włosy za uszami zbierz w niski kucyk i zwiąż go małą, elastyczną gumeczką. Pozostałe pasma skieruj do tyłu i zrób z nich X i zawiń pod kucyk. Następnie zwiąż je drugą gumeczką. Na Twojej głowie powstanie ciekawe zawinięcie, które możesz dodatkowo ozdobić ozdobną spinką, wsuwką lub opaską.

Sprawdź też: