Jak urządzić balkon w stylu włoskim? 

Jeśli chcesz na nowo urządzić swój taras i balkon, wcale nie musisz wymieniać mebli. Zmiana wystroju może być bardzo szybka i tania! Sekret tkwi oczywiście w dodatkach. W sklepach już teraz pełno letnich promocji. Zobacz naszą galerię i przeobraź swój balkon w oazę wypoczynku w stylu włoskim.

1. Kolorowe poduszki

Poduszki czy poszewki są łatwym i tanim sposobem na wprowadzenie letnich kolorów do każdej przestrzeni. Wybierz barwy, które przywołują na myśl słońce. Najlepiej pomieszać ze sobą kilka rodzajów. Na przykład poduszki w kolorowe paski czy inne wzory połącz z gładkimi poduszkami w kolorach znajdujących się na wspomnianych deseniach. Możesz też postawić na jedną lub dwie wakacyjne gamy kolorów, takie jak błękity czy żółcie. Super efekt dają też frędzle.

2. Parasol we włoskie paski

Włoskie wybrzeże wypełniają biało niebieskie pasy – na ubraniach,dywanach, kocach i oczywiście parasolach. Wprowadź na swój balkon przynajmniej jeden taki akcent, a od razu w Twojej głowie pojawią się plażowe widoki.

3. Lampki ogrodowe

Szklane lampki o niezbyt mocnym, żółtym świetle to znak rozpoznawczy włoskich knajpek. Chcesz na chwilę zapomnieć, że jesteś w Polsce? Rozwieś je na swoim tarasie, podaj pizzę lub makron, a kieliszki wypełnij czerwonym winem. Ozdób też balkon girlandami świetlnymi lub lampami solarnymi, które mozesz postawić w każdym miejscu.

4. Hamak, huśtawka

Wyobraź sobie ciepły wieczór, dobre jedzenie na balkonie, w ręku kieliszek z winem i Ty lekko bujająca się w hamaku. Gdy zamkniesz oczy, poczujesz się jak na wakacjach w Toskanii...

5. Wygodne meble

Na balkonie nie może zabraknąć mebli. Postaw na takie, które będą wyglądać przytulnie i naturalnie.

6. Dodatki na balkon

Bez odpowiednich dodatków nie uda Ci się stworzyć przytulnego balkonu, lub tarasu. Najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, wiklina, drewno. Zadbaj o to co położysz na krzesłach, stole, czy podłodze. To wszystko ociepli klimat.

7. Kwiaty na stole i w glinianych donicach

Włochy kojarzą się nam z bardzo naturalnie wyglądającymi ogrodami w kolorach żółci i czerwieni. Aby osiągnąć podobny efekt, postaw na stole bukiet barwnych piwonii, a na ziemi brązowe, duże donice z kwiatami kochającymi słońce np. rozchodnikiem lub smagliczką nadmorską. Możesz też posadzić własne drzewko oliwne, które zimną przeniesiesz do domu.