Jeśli chcesz na nowo urządzić swój taras i balkon, wcale nie musisz wymieniać mebli. Zmiana wystroju może być bardzo szybka i tania! Sekret tkwi oczywiście w dodatkach. W sklepach już teraz pełno promocji, które pomogą Ci stworzyć włoską oazę w super cenie! Sprawdź, jakie elementy muszą znaleźć się na Twoim balkonie!

1. Kolorowe poduszki

Poduszki czy poszewki są łatwym i tanim sposobem na wprowadzenie letnich kolorów do każdej przestrzeni. Wybierz barwy, które przywołują na myśl słońce. Najlepiej pomieszać ze sobą kilka rodzajów. Na przykład poduszki w kolorowe paski czy inne wzory połącz z gładkimi poduszkami w kolorach znajdujących się na wspomnianych deseniach. Możesz też postawić na jedną lub dwie wakacyjne gamy kolorów, takie jak błękity czy żółcie. Super efekt dają też frędzle.

2. Parasol we włoskie paski

Włoskie wybrzeże wypełniają biało niebieskie pasy – na ubraniach, dywanach, kocach i oczywiście parasolach. Wprowadź na swój balkon przynajmniej jeden taki akcent, a od razu w Twojej głowie pojawią się plażowe widoki. Jeżeli nie jesteś fanką pasków, wybierz parasol w neutralnym kolorze, aby pasował do reszty dekoracji. 

3. Lampki ogrodowe

Szklane lampki o niezbyt mocnym, żółtym świetle to znak rozpoznawczy włoskich knajpek. Chcesz na chwilę zapomnieć, że jesteś w Polsce? Rozwieś je na swoim tarasie, podaj pizzę lub makron, a kieliszki wypełnij czerwonym winem. Ozdób też balkon girlandami świetlnymi lub lampami solarnymi, które możesz postawić w każdym miejscu.

4. Hamak

Wyobraź sobie ciepły wieczór, dobre jedzenie na balkonie, w ręku kieliszek z winem i Ty lekko bujająca się w hamaku. Gdy zamkniesz oczy, poczujesz się jak na wakacjach w Toskanii...

5. Wygodne meble

Na balkonie nie może zabraknąć mebli. Postaw na takie, które będą wyglądać przytulnie i naturalnie, a także na takie, które będą funkcjonalne. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż poranek lub wieczór spędzony z ulubioną książką na własnym, włoskim tarasie!

6. Dodatki na balkon

Bez odpowiednich dodatków nie uda Ci się stworzyć przytulnego balkonu lub tarasu. Najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, wiklina, drewno. Zadbaj o to co położysz na krzesłach, stole, czy podłodze. To wszystko ociepli klimat.

Zobacz również:

7. Kwiaty na stole i w glinianych donicach

Włochy kojarzą się nam z bardzo naturalnie wyglądającymi ogrodami w kolorach żółci i czerwieni. Aby osiągnąć podobny efekt, postaw na stole bukiet barwnych piwonii, a na ziemi brązowe, duże donice z kwiatami kochającymi słońce np. rozchodnikiem lub smagliczką nadmorską. Możesz też posadzić własne drzewko oliwne, które zimną przeniesiesz do domu.

Sprawdź też: