Oto kilka domowych sposobów ja wyczyścić buty z soli ->>

Zanim wyjdziemy na dwór, powinniśmy dobrze wypastować buty lub dobrze je zaimpregnować środkami, które chronią skórzane buty przed wilgocią i solą. Dzięki temu trudniej będzie wniknąć w skórę buta jakiejkolwiek substancji. Możemy też natłuścić obuwie oliwką kosmetyczną lub tłustym kremem.

Jeśli jednak na butach i tak pojawią się brzydkie plamy z soli trzeba się ich pozbyć.

Po pierwsze plamy z soli trzeba usunąć jak najszybciej. Im dłużej sól będzie wnikać w skórę buta, tym trudniejsza będzie do usunięcia.

Buty skórzane, przed czyszczeniem ich z soli trzeba wyczyścić z zabrudzeń takich jak piasek i błoto. Zaczynamy więc od przetarcia butów kilkakrotnie ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie. Należy to robić delikatnie, aby nie zrobić butom peelingu z drobinek piasku. Może on naruszyć strukturę butów i trwale zepsuć ich gładki wygląd.

Jeśli plamy po wyschnięciu znów się pojawią, trzeba zastosować inne metody.

Uwaga!

Po wykonanych zabiegu koniecznie trzeba odstawić buty do wysuszenia. Wnętrze butów najlepiej wypchać pogniecionymi gazetami lub papierowymi ręcznikami. Suszymy buty w cieniu, z daleka od kaloryfera, pieca lub farelki. Ich obecność może przesuszyć skórę naturalną, która w wyniku przesuszenia straci swój elegancki wygląd.

Tutaj przeczytasz więcej o tym jak wysuszyć przemoczone buty? ->>

Na koniec koniecznie dokładnie pastujemy skórzane buty.