Zobacz w galerii kilka domowych sposobów jak usunąć sól z butów->>

Zanim wyjdziemy na dwór, powinniśmy dobrze wypastować buty lub dobrze je zaimpregnować środkami, które chronią skórzane buty przed wilgocią i solą. Dzięki temu trudniej będzie wniknąć w skórę buta jakiejkolwiek substancji. Możemy też natłuścić obuwie oliwką kosmetyczną lub tłustym kremem.

Jeśli jednak na butach i tak pojawią się brzydkie plamy z soli trzeba się ich pozbyć.

Jak usunąć sól z butów?

Po pierwsze plamy z soli trzeba usunąć jak najszybciej. Im dłużej sól będzie wnikać w skórę buta, tym trudniejsza będzie do usunięcia.

Buty skórzane, przed czyszczeniem ich z soli, trzeba wyczyścić z zabrudzeń takich jak piasek i błoto. Zaczynamy więc od przetarcia butów kilkakrotnie ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie. Należy to robić delikatnie, aby nie zrobić butom peelingu z drobinek piasku. Może on naruszyć strukturę butów i trwale zepsuć ich gładki wygląd.

Jeśli plamy po wyschnięciu znów się pojawią, trzeba zastosować inne metody.

Uwaga!

Zobacz również:

Po wykonanych zabiegu koniecznie trzeba odstawić buty do wysuszenia. Wnętrze butów najlepiej wypchać pogniecionymi gazetami lub papierowymi ręcznikami. Suszymy buty w cieniu, z daleka od kaloryfera, pieca lub farelki. Ich obecność może przesuszyć skórę naturalną, która w wyniku przesuszenia straci swój elegancki wygląd.

Tutaj przeczytasz więcej o tym jak wysuszyć przemoczone buty? ->

Na koniec koniecznie dokładnie pastujemy skórzane buty.