Artykuł promocyjny

Pojawia się ona, kiedy słuchamy ulubionej muzyki, a nasze dziecko nie płacze, gdy siadamy wygodnie na kanapie z niezwykle ciekawą książką, albo rozkoszujemy się wolną chwilą z przyjaciółką. Nie tylko, kiedy cieszymy się cudowną chwilą hygge, ale także, gdy wykonujemy codzienne zadania troszczą się o nas produkty Velvet. Ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne i nawilżane, płatki i patyczki zapewniają komfort i świeżość  każdego dnia, o każdej porze roku, w domu, w pracy, na spacerze, w podróży.

Kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, ilość obowiązków radykalnie się zwiększa, mamy wrażenie, że pracujemy na dwóch lub trzech etatach, a liczba zadań do wykonania nigdy się nie kończy. Wolne chwile to towar deficytowy, marzymy o nich. Momenty szczęścia, ciepła i bliskości warto także odnaleźć w najzwyklejszych codziennych sytuacjach. Może to być wspólne przygotowywanie kolacji, beztroska zabawa z dziećmi, bez planu i zbędnych oczekiwań,  spotkanie na zakupach z koleżanką, a nawet delikatne i niespieszne przewijanie maluszka. Marka Velvet od 20 lat pomaga nam w codziennych zadaniach, a także towarzyszy w cudownych chwilach przyjemności. Jest z nami każdego dnia, gdy oddajemy się relaksowi, ale także wtedy, kiedy podczas wypiekania ciasta rozlejemy na blat gotową polewę. Velvet zapewnia komfort i delikatność w świecie pełnym obowiązków. Towarzyszy nam, kiedy ocieramy łzy wzruszenia, szczęścia i radości, kiedy gotujemy z naszymi dziećmi, a także kiedy przychodzą do nas znajomi na kolację. Duńczycy mają hygge – swoją filozofię szczęścia, która przenika wszystkie aspekty codzienności: od wystroju wnętrz po gotowanie. Dla Duńczyków ważne jest, żeby odnajdywać i tworzyć hygge, docenić znaczenie tych momentów, kiedy we współczesnym świecie mamy czas dla siebie i bliskich, możemy po prostu być i czerpać z tego przyjemność.

Hygge

Nie posiada w języku polskim odpowiednika, a oznacza umiejętność czerpania radości i szczęścia z codziennych, zwykłych chwil, dostrzeganie ich wokół siebie i celebrowanie na każdym kroku, tu i teraz. Hygge to wszystko, co wprawia nas w dobry nastrój, oferuje błogość, relaks, niespieszną radość – kąpiel przy świecach, spokojny wieczór pod kocem z książką, a nawet krótka chwila przed snem, gdy zmywamy makijaż i mamy moment dla siebie, chwilę, żeby się o siebie zatroszczyć.

Hygge po polsku

Polska kultura, podobnie jak duńska, jest kulturą opartą na wartościach rodzinnych. Dbamy o nasze relacje z bliskimi i mimo wielu innych możliwości rozrywki, są one dla nas źródłem radości. Jak wynika z Europejskiego Sondażu Społecznego z 2014 roku prawie 75% z nas spotyka się z bliskimi przynajmniej raz w tygodniu poza własnym domem. Umawiamy się z rodziną lub przyjaciółmi w ich domu, na grillu, a czasami delektujemy się posiłkiem i towarzystwem w restauracji. Szukamy okazji do kontaktu i miłego spędzenia czasu. Niejedne łzy radości z narodzin dziecka i skrywane łzy wzruszenia z powodu dobrzej zdanej matury ocieraliśmy miękką chusteczką Velvet. Potrzebowaliśmy jej także, by dyskretnie wytrzeć spływające po policzkach krople łez, gdy dorosły syn lub córka wyprowadzali się z domu. Wiele z tych wzruszeń, momentów bliskości spotyka nas w domu, w miejscu, które kojarzy nam się z miękkością i komfortem. Dbamy o nasze wnętrza, chcemy, żeby były przytulne, sprzyjały odpoczynkowi i rozwojowi naszych pociech. Sięgamy po produkty, które współgrają z naszą potrzebą miękkości i komfortu, które pomagają nam w tym, co lubimy robić. Hygge po polsku to spędzanie czasu razem, wspólne robienie konfitur jesienią, granie w planszówki przy kominku, nastrojowy wieczór z partnerem w blasku świec… To cenne wolne chwile, bez napięć czy oczekiwań. Hyggelig są te chwile, kiedy wspólnie pieczemy ciasto i nie przejmujemy się, jeśli dziecko ubrudzi blat, bo wystarczy przetrzeć go ręcznikiem papierowym. Przecież najbardziej liczy się uśmiech na małej buzi cukiernika.  Rozlany kompot na urodzinach dwulatka, pełen mąki blat po wspólnym, niedzielnym smażeniu naleśników to nie problem – wystarczy go przetrzeć kilkoma listkami ręcznika papierowego. W naszych domach dbamy o detale. Wybieramy pasujące do wnętrz produkty codziennego użytku. Pięknie opakowane chusteczki Velvet w pudełkach z motywami kwiatowymi, geometrycznymi, są nie tylko praktyczne, ale także zdobią wnętrza.  

Kiedy wspiera nas Velvet

Komfortowo i w klimacie „hygge” chcemy czuć się nie tylko w domu, ale także w pracy, na spacerze i podczas podróży.  We wszystkich tych chwilach towarzyszą nam produkty Velvet. Nawilżany papier toaletowy Velvet warto zawsze mieć pod ręką, nie tylko w domowej łazience, ale także w torebce czy bagażu podręcznym, który zabieramy na wakacje. Dzięki temu produktowi zawsze czujemy się świeżo. Miękkie i delikatne chusteczki higieniczne Velvet nosimy w torebkach, kieszonkach spodni, pakujemy do plecaczka dziecka. Wyróżniają się one nie tylko różnymi wielkościami paczuszek, ale także ładną grafiką na opakowaniach. Na nowych chusteczkach higienicznych Velvet emocje znajdują się sentencje, które wywołują uśmiech i wprowadzającą nas w dobry nastrój. Natomiast chusteczki uniwersalne Velvet kryją się w pięknych, mniejszych lub większych pudełeczkach. Zmieszczą się na każdym stole, biurku, blacie kuchennym i wszędzie tam, gdzie są nam potrzebne. Dodatkowo dekorują nasze wnętrza. Chusteczki uniwersalne Velvet możemy kupić także w wersji travel pack – mniejsze, bardziej kompaktowe pudełko mieści się do dziecięcego wózka, bocznej kieszeni w drzwiach samochodu, a także w samolocie.  Chłonne ręczniki papierowe Velvet sprawdzają się w kuchni i łazience. Pomagają w gotowaniu i sprzątaniu. Warto mieć je ze sobą także na pikniku, grillu i w letniskowym domku. Kultowy papier toaletowy Velvet znany jest przez wszystkich w Polsce ze swojej miękkości. Płatki kosmetyczne Velvet nie rozwarstwiają się dzięki obszytym brzegom. Natomiast hipoalergiczne chusteczki nawilżane dla dzieci Velvet Pure i Sensitive zapewniają odpowiednią, delikatną i naturalną pielęgnację skóry malutkiego dziecka o każdej porze roku.

Zwykłe szczęście

Zwykłe chwile jak codzienna zabawa z dziećmi, spotkanie z przyjaciółmi, pełna bliskości kolacja z mężem, a także otaczanie się miękkimi, ładnymi i zapewniającymi komfort  przedmiotami, tworzenie wokół siebie ciepłej atmosfery powoduje, że czujemy się szczęśliwi. I w takich codziennych momentach od wielu lat towarzyszy nam marka Velvet. Jest z nami w naszej prywatnej krainie miękkości i komfortu.