Obrączki ślubne symbolizują połączenie małżonków na dobre i na złe. Zakładamy je w trakcie składania przysięgi, aby na co dzień przypominały nam o jej ponadczasowej treści. Oprócz pięknego symbolu, obrączki są też oczywiście wyjątkową pamiątką i ozdobą, dlatego przy ich wyborze warto pamiętać o względach zarówno praktycznych, jak i estetycznych. W pierwszym wypadku podstawowe znaczenie ma dobranie właściwego rozmiaru. Konieczne jest spokojne zmierzenie obrączek w salonie jubilerskim. Pamiętajmy, że czasem nasze dłonie mogą być lekko opuchnięte, na przykład w letnie upały czy po intensywnym wysiłku fizycznym. Z tego powodu nie powinnyśmy kupować obrączek ani zbyt luźnych, ani zbyt ściśle dopasowanych do palca. Inaczej w pewnych momentach zaczną nam spadać lub nas uwierać.  

Gdy już mamy za sobą decyzję w kwestii rozmiaru, możemy skupić się na ich wyglądzie. W tym wypadku mamy do wybory 4 podstawowe typy obrączek. 

Klasyczne złote obrączki

Takie obrączki nosili jeszcze nasi dziadkowie i babcie. Klasyczny kolor żółtego złota od razu kojarzy się ze ślubem i małżeństwem. Jeśli chcemy dodać im bardziej nowoczesnego charakteru, warto zdecydować się na niestandardowe wykończenie. Na przykład w ofercie salonów jubilerskich Apart znajdziemy nie tylko obrączki wypolerowane na wysoki połysk, ale także obrączki matowe. Wśród nich wyróżniono aż 3 rodzaje matu: satynowy, piaskowany i młotkowany. Wybór jednej z matowych faktur będzie idealnym rozwiązaniem dla par szukających obrączek stanowiących połączenie klasyki i nowoczesności.  

Nowoczesne obrączki z białego złota

Białe złoto to odpowiedź na potrzeby par, które nie przepadają za biżuterią w kolorze żółtym. Jego chłodny odcień uzyskujemy dzięki połączeniu czystego złota (czyli żółtego) z domieszką innych metali, na przykład srebra czy palladu. Eleganckie, srebrzyste wykończenie zawdzięczamy z kolei procesowi rodowania. Obrączki z białego złota to kwintesencja nowoczesności. Subtelne i proste modele w tym kolorze pokochają wszyscy fani minimalistycznej estetyki. 

Obrączki z białego i żółtego złota

Pary niepotrafiące zdecydować, jaki kolor złota odpowiada im bardziej, mogą wybrać obrączki z białego i żółtego złota. Olbrzymim plusem takich obrączek jest fakt, że idealnie pasują do innej biżuterii z obu tych metali, a także do srebra, palladu czy platyny. Faktury i odcienie połączonych w nich materiałów są tak dopasowane, że tworzą ciekawą, ale jednocześnie w pełni harmonijną całość. W ofercie Apart znajdziemy mnóstwo stonowanych i oryginalnych projektów, w tym nawet obrączki z żółtego i różowego złota. 

Obrączki wysadzane kamieniami

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się obrączki zdobione kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami. To świetna propozycja dla par, a w szczególności pań, które cenią sobie bardzo kobiece i efektowne projekty. W tym wypadku jedna z obrączek jest dodatkowo ozdobiona na przykład diamentem, który odróżnia ją od męskiego modelu i dodaje jej delikatnego blasku.