Co zrobić, kiedy okaże się, że mamy trudności z zapłaceniem rachunków i zalegamy już z opłatami za różne zobowiązania finansowe? Podpowiedź, jakie wykonać kroki i jak unikać takich sytuacji już 23 września (w środę), podczas warsztatów "O finansach przy kawie", organizowanych przez Grupę KRUK we współpracy z redakcją "Dobrych Rad" i Stowarzyszeniem Program Wsparcia Zadłużonych. Warsztaty odbędą się 23 września 2016 w godzinach 10:00-14:00 przy ul. Zielnej 39 w Warszawie, w siedzibie Agencji Boom.

O czym będą warsztaty?

Zajęcia będą poświęcone planowaniu wydatków i radzeniu sobie z zadłużeniem. Pokażemy, jak ważna w radzeniu sobie z trudnościami finansowymi jest rozmowa z bliskimi. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zadłużenia oraz dowiedzą się, jak zarządzać budżetem domowym. Zostaną także zaznajomieni z podstawami psychologii postaw osób zadłużonych. Dzięki zaplanowanym ćwiczeniom uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak przewidywać i planować bieżące wydatki i radzić sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które trudno spłacić.

- Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszy często wstyd i poczucie bezradności. Trudno im podjąć decyzję, co w pierwszej kolejności powinny zrobić, aby rozwiązać swoje finansowe kłopoty – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. - Warunkiem wyjścia na finansową prostą jest przede wszystkim kontrola domowego budżetu. Na warsztatach „O finansach przy kawie“ chcemy podzielić się z ich uczestnikami cenną wiedzą dotyczącą sposobów na wyjście z zadłużenia. Wystarczy zrobić jeden mały krok i dać sobie szansę na wyjście z finansowego dołka – przekonuje Agnieszka Salach.

Konsultacje z ekspertami

Warsztat poprowadzi Roman Pomianowski, psycholog, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania. Prowadzący posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami zadłużonymi oraz ich bliskimi. Po warsztatach, będzie można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradców z Grupy KRUK, którzy będą do dyspozycji uczestników.

Warsztaty odbędą się 23 września 2016 w godzinach 10:00-14:00 przy ul. Zielnej 39 w Warszawie w siedzibie Agencji Boom (11 piętro). Zapisy są możliwe telefonicznie, pod numerem: 501 556 121 lub mailowo: skostiuk@onboard.pl.