Rajstopy do polerowania szyb i luster 

Kurz osadzający się na szkle potrafi denerwować na równi ze smugami, które czasem zostają po szybkim myciu okien. Z pomocą przyjdą nam zwinięte w kulkę rajstopy. Okazuje się, że są świetnym materiałem do „polerowania” szyb i luster. Nie nadają się jednak do ich mycia - siateczkowy materiał uniemożliwia dobre wchłanianie wody. Bez problemu poradzą sobie natomiast z każdą niedoskonałością po myciu okien.

Rajstopy jako pogromca wilgoci w butach 

Zużyte pończochy mogą nam pomóc także przy problemach z mokrymi butami. Jeżeli Twoje dziecko wpadło w kałużę, a Ty musisz jak najszybciej wysuszyć kolejną parę butów, z pomocą przyjdą woreczki z rajstop. Ważne, by wypełnić je czymś higroskopijnym, czyli chłonącym wilgoć. Najlepszą opcją będzie żwirek dla kota. Może to być także ryż lub inny, dobrze absorbujący produkt. Wsadź woreczek do przemoczonych butów i obserwuj, jak ucieka z nich wilgoć. 

Rajstopy jako zawieszka zapachowa do auta albo szafy

Uszyty lub zawiązany woreczek z rajstop można wykorzystać także jako element zapachowy w naszym domu. Wystarczy, że wypełnisz go lawendą lub suszonymi kwiatkami z olejkiem eterycznym. Taka pachnąca zawieszka sprawdzi się w aucie, a przede wszystkim w szafie i garderobie. 

Rajstopy do walki z sierścią

Każda posiadaczka psów lub kotów dokładnie wie, jak problematyczna i denerwująca potrafi być sierść zwierząt. Tradycyjne odkurzanie może skutecznie zastąpić kawałek nogawki rajstopy zwilżony wodą. Pocieraj okłaczone powierzchnie mokrą kulką z rajstop i obserwuj, jak sierść ładnie zbiera się się z powierzchni mebla. 

Rajstopy w roli myjki do ciała 

Rajstopy mogą okazać się także świetnym towarzyszem naszych kąpieli. Możesz zwinąć je kilkakrotnie do pożądanej wielkości i używać ich jak tradycyjnej gąbki. Możesz też stworzyć w nich kieszonkę na ulubione mydło w kostce i myć się myjką z rajstop. To podwójnie, ekologiczne podejście - dzięki schowaniu mydełka do rajstopy masz gwarancję, że mydło zostanie zużyte w 100%.

Zobacz też: Jak wyczyścić czajnik? - 5 domowych sposobów ->>