Spis treści:

  1. Olejowanie włosów - skuteczne przedłużenie trwałości
  2. Farbowanie naturalne - kilka trików

Olejowanie włosów - skuteczne przedłużenie trwałości

Istotne jest kiedy olejujemy włosy - planując farbowanie włosów wstrzymujemy się z nakładaniem olejów kokosowych, kakaowych czy palmowych. To one przyczyniają się do późniejszego płowienia koloru i jego matowienia. Natomiast tydzień po farbowaniu lub hennowaniu warto użyć delikatnych olejów jak oleju jojoba czy też z czarnuszki, które nie tylko nawilżą, ale także odżywią włosy.

Jeżeli masz szorstkie kosmyki skłonne do rozdwajania się i puszenia, olejowanie skutecznie załagodzi te objawy niszczejącej powierzchni włosa. Dzięki prawidłowej strukturze włosa i zreperowanej łusce, kolor utrzyma się znacznie dłużej. Szczególnie polecany jest olejek tłoczony z czarnuszki, który dodatkowo pielęgnuje skórę głowy.

Wcześniejsze farbowanie kosmetykami, które miały składy mocno drażniące skórę głowy należy zadbać o złagodzenie stanów zapalnych oraz zahamować wypadanie. Wystarczy kilka kropel olejku z czarnuszki bezpośrednio wmasować w skórę głowy lub rozcieńczyć w oliwie i natrzeć. Spłukujemy po około 30 minutach - dodatkowo możemy go rozprowadzić na całej powierzchni włosa. Idealny do włosów podatnych na kręcenie oraz kręconych.

Farbowanie naturalne - kilka trików

Zdecydowałaś się na naturalne sposoby farbowania włosów? To bardzo dobra decyzja ze względu na nieszkodliwe substancje zawarte w naturalnych farbach do włosów. Dodatkowo nie podrażniają skóry głowy i nie tworzą stanów zapalnych, dodatkowo nie przesuszając jej.

Jeżeli chcesz przejść na nieco jaśniejszy kolor włosów, niż zakłada to dopasowanie, warto pokusić się o 2-3 tygodniowe rozjaśnianie włosów oliwą z oliwek. Dwa razy w tygodniu pozostaw oliwę z oliwek na włosach przez około 30 minut. Ściąga ona resztki ciemnego pigmentu z poprzedniej farby i pozwala na skuteczniejsze wybranie i zaaplikowanie jaśniejszego odcienia później. Dodatkową zaletą tej metody są naturalnie nawilżone i odbudowane włosy, które lepiej chłoną naturalne składniki z farb.

Innym sposobem jest wykorzystanie soku z cytryny lub papki z sody - tutaj uwaga! ten trik nadaje się do niskoporowatych włosów z tendencją do przetłuszczania się. Aplikując dwa razy w tygodniu rozcieńczony sok z jednej cytryny w 500 ml wody nakładamy na całą długość włosów i odstawiamy na 20 minut. W ten sposób także rozjaśnimy delikatnie włosy tak, aby móc pokusić się o jaśniejszy odcień niż początkowo zakładało się.