Na kondycję i wygląd naszej fryzury wpływa wiele czynników – zdrowie, dieta, styl życia, stosowane kosmetyki oraz oczywiście warunki atmosferyczne. Duże zmiany pogodowe powodują, że nasza skóra głowy i włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, przez co możemy zaobserwować zwiększone wypadanie, przesuszenie, elektryzowanie się i mocniejsze niż zwykle przetłuszczanie. Chcąc nadać fryzurze piękny wygląd, warto zadziałać szybko i kompleksowo. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej pielęgnacji nasze włosy odzyskają sprężystość oraz blask.

Po pierwsze: regeneracja

Właściwa pielęgnacja włosów powinna opierać się na zdrowym odżywianiu oraz stosowaniu profesjonalnych kosmetyków z  bogatym składem. Kluczowe jest działanie od wewnątrz i zewnątrz. Nasza dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, ale również w produkty zawierające białko oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które są szczególnie pomocne przy zwiększonym wypadaniu włosów. Jeśli zmagamy się z takowym problemem, tutaj również z pomocą przyjdą fachowe kosmetyki.

Wybierajmy szampony i odżywki zawierające dużą ilość składników aktywnych, które zapewniają skuteczniejszą pielęgnację. Zbawienne działanie mają m.in. algi morskie, wyciągi z ziół, np. nagietka, jasnoty, czy szałwii oraz ekstrakty owocowe. Odbudowa i regeneracja powinna polegać także na uzupełnieniu struktury włosów w naturalne budulce, czyli keratynę, witaminy A, E, K, PP, B i C oraz minerały, takie jak cynk, magnez, miedź, selen – mówi Andrzej Wierzbicki, współzałożyciel salonów i marki kosmetyków WS Academy.

Kosmetyki dopasowane do potrzeb

O dobrą kondycję włosów powinny zadbać preparaty dobrane odpowiednio do ich potrzeb. Wybór tych właściwych to pierwszy krok. Często sięgamy po kosmetyki chroniące kolor, czy dodające objętości, a tymczasem nic nam one nie dadzą, jeśli włosów wciąż będzie ubywać. Drugim krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy podczas mycia, bo tylko czysta skóra to zdrowa skóra, a zdrowa skóra to zdrowy włos.

włosy
Shutterstock

Odważ się na metamorfozę

Podcięcie końcówek po zimie to konieczność, która jednocześnie może sprawić, że fryzura nabierze zdrowszego wyglądu. Może jednak warto odważyć się na coś więcej? Wiosna to okres, w którym warto zafundować sobie metamorfozę i zdecydować się na odważniejsze cięcie cięcie. Jeśli jednak nie chcemy skracać włosów, możemy poprzestać na stylowym uczesaniu. Hitem sezonu są swobodne loki, które bez trudu osiągniesz susząc włosy naturalnie, albo suszarką z dyfuzorem.

Postaw na kolor

Kolor włosów to jeden z ważniejszych wyróżników postrzegania naszej fryzury. O ile niektórzy mogą obawiać się radykalnego cięcia lub na przeprowadzenie rewolucji nie pozwala im długość ich włosów, o tyle na zmianę koloru lub odświeżenie może pokusić się niemal każdy. Wśród najmodniejszych trendów kolorystycznych wciąż króluje „naturalność”, czyli kolor idealnie dobrany do cery. Naturalny kolor włosów jest ciemniejszy i chłodniejszy u nasady, a przy końcach przechodzi łagodnie w jaśniejszy, cieplejszy kolor. Najmodniejsza tej wiosny jest tzw. koloryzacja „flower” czyli farbowanie w różnych odcieniach. Dużą popularnością cieszy się też sombre, w którym mamy do czynienia z bardzo delikatnymi przejściami kolorystycznymi lub „baby lights sunlights” imitujące rozjaśnienie od słońca.

--

Sprawdź też: 11 upiększających produktów na wiosnę >>>