Spis treści:

  1. Jak zdjąć pierścionek - nić dentystyczna lub nitka
  2. Jak zdjąć pierścionek - olej słonecznikowy lub kokosowy
  3. Jak zdjąć pierścionek - kostki lodu

Jak zdjąć pierścionek - nić dentystyczna lub nitka

Gdy palec spuchnie należy niezwłocznie ściągnąć pierścionek. Jeżeli obrzęk nie jest na tyle problematyczny, aby jechać do poradni chirurgicznej, wypróbuj metodę z nitką dentystyczną. Przewlekamy ją delikatnie przez palec i ruchem kolistym staramy się przeciągnąć biżuterię. Nie można robić tego drastycznie, gdyż może zaklinować się jeszcze bardziej. Powolnym ruchem, lekko wykręcając usuniemy pierścionek. Dobrym materiałem będzie też zwykła nitka lub też cienki sznurek, który podczas pociągania nie zrani palca. Nie wykonuj tego cienki drucikiem florystycznym, gdyż może on zranić spuchnięty palec.

Jak zdjąć pierścionek - olej słonecznikowy lub kokosowy

Jedną z najpopularniejszych i tym samym najskuteczniejszych metod zdjęcia pierścionka jest zastosowanie zwykłego oleju. Nada się do tego słonecznikowy, kokosowy lub nawet smalec! Delikatnie wetrzyj na całej długości palca dość obficie. Delikatnie i powoli przekręcaj biżuterię w lewo i w prawo, aby nanieść olej pod spód. W ten sposób wykręcając go pozbędziesz się problemu. Jeżeli nie masz go pod ręką, wypróbuj także krem na bazie olejów do cery suchej. Ten nawilżający może się nie sprawdzić, gdyż zbyt szybko wchłonie się w skórę.

Jak zdjąć pierścionek - kostki lodu

Przyłóż kostki lodu w miejscu opuchlizny i potrzymaj przez około 3-4 minuty. w ten sposób będziesz mogła pozbyć się obrzęku i zdjąć pierścionek. Jeżeli to nie pomoże, schłodź go w zimnej wodzie i potrzymaj przez 5 minut. Kostkami lodu możesz masować palec także po zdjęciu biżuterii, aby móc zaobserwować zmianę i przywrócić go do normalnych rozmiarów.

Obrzęk palca wywołany zbyt wysoką temperaturą oraz zatrzymywaniem wody w organizmie często jest tylko znakiem ostrzegawczym, ze należy zmienić sposób odżywiania. Zbyt duża ilość spożywanej soli, fast-foodów oraz przetworzonej żywności prowadzi do złej gospodarki hormonalnej oraz nieprawidłowej pracy tarczycy. W ten sposób organizm może zatrzymywać wodę tworząc na ciele obrzęki. Stosuj zamienniki soli w postaci mieszanek ziół oraz pij dużo wody, przynajmniej 2 litry dziennie. Dołącz soki warzywne, a w szczególności te z selera naciowego, jarmużu czy kapusty.