Mszyce potrafią uprzykrzyć życie. Sieją spustoszenie zarówno w ogrodzie, jak i wśród roślin uprawianych na balkonie. Na szczęście chemiczne opryski to nie jedyny sposób, by się ich pozbyć. Istnieje prosty i niezwykle skuteczny domowy sposób, dzięki któremu szkodniki przestaną atakować róże i inne rośliny w twoim ogrodzie. Domowy preparat na mszyce jest w stu procentach ekologiczny i nie zawiera żadnej chemii. Można przyrządzić na dwa sposoby: z cebuli lub z czosnku.

Spis treści:

  1. Domowy preparat na mszyce z cebuli
  2. Domowy preparat na mszyce z czosnku
  3. Jak stosować domowy preparat na mszyce?
  4. Jak stosować i jak działa mleko na mszyce?

Domowy preparat na mszyce z cebuli

Do wykonania preparatu będzie potrzebna:

- jedna duża cebula

- 1 litr wody

Cebulę obieramy kroimy w kostkę. Przekładamy do garnka. Zalewamy wodą i gotujemy przez około 30 minut. Odstawiamy do wystudzenia i przelewamy do butelki z atomizerem.

Domowy preparat na mszyce z czosnku

Do wykonania będą potrzebne:

- 4 duże ząbki czosnku

- 2 litry wody

Czosnek drobno siekamy, przekładamy do garnka i zalewamy wodą. Gotujemy około 20 minut, a następnie odstawiamy do wystudzenia. Przelewamy do butelek z atomizerem lub konewki.

Zobacz też:

Mikstura z liści pokrzywy zwalczająca mszyce - domowe sposoby na mszyce ->>

Jak stosować domowy preparat na mszyce?

Wystarczy spryskać rośliny wywarem. Stosując preparat w domowych warunkach nie musisz obawiać się, że zastosujesz go zbyt dużo. W przeciwieństwie do chemicznych środków na mszyce, nie da się go przedawkować. Zwróć uwagę na to, by spryskać zarówno dolną, jak i górną stronę liścia – dzięki temu pozbędziemy się mszyc na stałe. Opryski preparatem na bazie czosnku są też skutecznym sposobem na choroby grzybowe, które dotykają nasze rośliny.

Źródło: Przepis na Ogród

Jak stosować i jak działa mleko na mszyce?

Mleko jest doskonałym środkiem zapobiegawczym, jak i eliminującym mszyce zarówno na peoniach, krzakach porzeczki czy innych roślinach ozdobnych. Możesz użyć chudego mleka w proporcji 1:1 i wymieszać z wodą. Taki oprysk stosujemy zarówno rano, jak i pod wieczór. Innym skutecznym opryskiem na mszyce jest domowy preparat na bazie serwatki z mleka. Mieszamy z wodą również w proporcji 1:1 z wodą i opryskujemy z rana i wieczorem. To także skuteczny specyfik na mączniaki znajdujące się na liściach ogórków gruntowych.