Efektowna kokarda ze wstążki to najprostszy pomysł na udekorowanie świątecznych prezentów. Można ją przymocować do zapakowanych w papier pudełek i toreb. Ale nie tylko! Kokardą ze wstążki można też ozdobić świąteczny wieniec na drzwi, świece na stół wigilijny, choinkę albo serwetki rozłożone na nakryciach. 

Kokarda ze wstążki - co będzie potrzebne?

Do wykonania kokardy potrzebne będą dekoracyjne tasiemki w trzech rozmiarach. Podstawą jest szeroka, gładka wstążka w jednym kolorze. Do tego przygotuj wąską tasiemkę do zawiązania (opcjonalnie możesz ją zastąpić cienkim sznurkiem w tym samym kolorze co szeroka wstążka) i kontrastową, cieńszą taśmę. Ta ostatnia może być w delikatny dekoracyjny wzór lub z fakturą.

Jak wykonać kokardę ze wstążki krok po kroku?

Zobacz film ->>

Odmierz około 75 cm szerokiej wstążki i odetnij ją pod delikatnym kątem. Złóż ją na pięć części, w taki sposób, aby obydwie końcówki były skierowane w twoją stronę. Następnie rozsuń taśmę tak, aby na stole ułożyła się w "zygzak". Przez środek przeciągnij pod spodem cienką wstążeczkę albo sznurek. Zawiąż ją na supełek, tworząc kształt kokardy. Odwróć ją na drugą stronę. W taki sam sposób złóż i zwiąż cieńszą, dekoracyjną tasiemkę. Ułóż ją na dużej kokardzie ze wstążki i przywiąż obydwa elementy sznurkiem. Gotowe!