Idealna kreska

Idealna kreska na oku jest wypadkową odrobiny wprawy i dobrze dobranego eyelinera. Na jaki kosmetyk postawić? Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a oferta produktów dostępnych w drogeriach może przyprawić o zawrót głowy. Eyelinery w pisaku, żelu oraz z pędzelkiem to tylko nieliczne z dostępnych możliwości. Wśród samych flamastrów do malowania kresek znajdziecie takie z cienką i grubą końcówką. Niestety wyboru możecie dokonać jedynie metodą prób i błędów. Wypróbowujcie kolejne możliwości i nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami. Na pewno w końcu znajdziecie eyeliner doskonały!

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Kreska eyelinerem może być zrobiona z pomocą skośnego pędzelka. Warto wybierać te, których włosie jest dość twarde i sztywne. Zamoczcie pędzelek w eyelinerze i odciśnijcie nadmiar przyciskając poziomo włosie do swojej dłoni. Jeśli dopiero stawiacie pierwsze kroki, możecie postawić na mazaki z wyprofilowaną, grubą końcówką. Pozwalają tworzyć geometryczne kreski, ale sprawdzają się również przy tych cieńszych.

Kreska eyelinerem krok po kroku

Zarówno pędzelek, jak i flamaster pozwalają w łatwy sposób narysować idealną kreskę. Jeśli nie potraficie zrobić jej jednym ruchem po prostu przykładajcie najszerszą stronę włosia miejsce przy miejscu wzdłuż linii rzęs. Najtrudniejszym elementem podczas tego typu makijażu jest symetria. Łatwo ją osiągnąć, jeśli spojrzysz prosto w lustro i przy otwartych oczach zaznaczysz miejsca, w których ma kończyć się kreska. Teraz wystarczy połączyć ją z elementem narysowanym przy rzęsach i zamalować powstały trójkąt. Voilà! Twoja kreska narysowana eyelinerem jest gotowa!