Jak zrobić manicure hybrydowy w pięciu prostych krokach?

Do przygotowania manicure hybrydowego będziesz potrzebowała: bazy do lakieru hybrydowego, lakierów hybrydowy w ulubionych kolorach, top no wipe oraz lampę.

Manicure hybrydowe krok po kroku:

Zanim zaczniesz…

Przed przystąpieniem do manicure paznokcie wymagają zmatowienia i odłuszczenia, co zapewni odpowiednią trwałość lakieru. Zmatowanie polega na delikatnym oczyszczeniu płytki przy użyciu bloku polerskiego. Po zakończeniu tego procesu, przetrzyj paznokcie nail cleanerem. Kolejnym ważnym etapem jest odsłonięcie skórek. Dzięki temu łatwiej będzie nakładać lakiery (nie zaleją skórek), a płytka paznokcia będzie się wydawać dłuższa.


Jak zrobić manicure hybrydowy - KROK 1. Nałożenie bazy

Po przygotowaniu i odtłuszczeniu płytki czas na nałożenie bazy. Dobrze „wycieraj” o ścianki butelki pędzelek, by nałożyć cienką warstwę produktu. Malujemy całą płytkę paznokcia zaczynając od skórek (nie dotykając ich) aż po koniec paznokcia. Pamiętaj też o zabezpieczeniu tzw. wolnego brzegu paznokcia by manicure lepiej się trzymał. Na koniec raz jeszcze przejedź po całej płytce pędzelkiem by wyrównać ewentualne nierówności.


Jak zrobić manicure hybrydowy - KROK 2. Utwardzenie bazy

Utwardzamy bazę przez 45 sekund. Pamiętaj by wkładać do lampy całą dłoń. Zwróć uwagę, że lampa hi ma tak wyprofilowane światła, że układają się jak paznokcie – w łuk. Dlatego zawsze logo hi powinno znajdować się po prawej stronie dłoni. Na koniec utwardź osobno kciuk.

 

 


Jak zrobić manicure hybrydowy - KROK 3. Nałożenie lakieru hybrydowego

Przed Tobą najlepsza część zadania, czyli wybór i nakładanie lakierów hybrydowych. Większość z nich będzie potrzebowała dwóch, a czasem nawet trzech warstw. Wszystko zależy od rodzaju lakieru, jego krycia, jak również efektu, jaki pragniesz uzyskać. Każdą warstwę lakierów hybrydowych musisz utwardzić pod lampą. Dopóki tego nie zrobisz, lakier nie zastygnie. Dzięki temu możesz bez problemu eksperymentować czy od nowa pomalować paznokieć, jeśli nie uda Ci się to za pierwszym razem. Większość kolorów utwardzaj 60 sekund. Niektóre kolory – te mocniej napigmentowane należy utwardzać  120 sekund. Podobnie jak przy nakładaniu lakieru bazowego, tutaj również nie zapominaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu.

Jak zrobić manicure hybrydowy - KROK 4. Nałożenie topu

Po nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw lakieru, przyjdzie czas na nałożenie ostatniej warstwy, jaką jest top no wipe. Tak samo jak poprzednio – cienka warstwa, na całej płytce wraz z wolnym brzegiem. Top utwardzamy 45 sekund. Jest to top no wipe, to znaczy, że nie wymaga przemywania nail cleanerem po utwardzeniu.

 

 

Jak zrobić manicure hybrydowy - KROK 5. Ciesz się pięknym manicure

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Może z czasem nawet to zajęcie zamieni się w pasję i wszystkie koleżanki będą się do Ciebie zgłaszać po rady dotyczące manicure’u? Nigdy nic nie wiadomo! Nie trać więc czasu, zbierz grupę swoich przyjaciółek i do dzieła! A jest w czym wybierać!