Spis treści:

 1. Baran
 2. Byk
 3. Bliźnięta
 4. Rak
 5. Lew
 6. Panna
 7. Waga
 8. Skorpion
 9. Strzelec
 10. Koziorożec
 11. Wodnik
 12. Ryby

Baran

Mama Baran to niezwykle żywiołowa osoba, która potrafi być w kilku miejscach na raz. Uwielbia, gdy jej dziecko jest równie ambitne, co ona sama. Wyzwanie to jej drugie imię - syn lub córka często będzie miało problem, by nadążyć za pomysłami mamy. Może się zdarzyć, że będzie miała słomiany zapał, ale zawsze dobre zamiary! Nie ma czasu na zbytnią kontrolę - jeżeli poprosisz ją o zaangażowanie w jakiś projekt, zrobi wszystko, by sprostać wyzwaniu.

Byk

To niezwykle opiekuńcza mama, która chce zapewnić swoim dzieciom poczucie stabilizacji i komfortu. To dla niej bardzo ważne, aby dzieci czuły się przy niej swobodnie i by mogły zapytać o wszystko. Jak żadna inna mama, ona wie, ze na te dziecięce czy doroślejsze problemy najlepszym rozwiązaniem jest domowa kuchnia. Bez względu na to czy umie gotować czy też nie - jej dom będzie kojarzyć się z ciepłem domowego ogniska, do którego chce się wracać.

Bliźnięta

Z pozoru mama spod znaku Bliźniąt wydaje się być bardzo zajęta, zapracowana i nieobecna. To tylko pozory - gdy przyjdziesz czas na zabawę, to najlepsza przyjaciółka! Uwielbia rozwijać w dzieciach kreatywność, pomagać w językach obcych oraz rozbudzać wyobraźnię poprzez czytanie bajek. W dorosłym życiu to niezwykle dobry doradca, który przeszedł wiele ciekawych sytuacji, które pozwoliły na zdobycie doświadczenia.

Rak

To ucieleśnienie nadopiekuńczej mamy, która chce chronić swoje dziecko przed wszelkim złem. Mają tendencję do ukrywania pociech pod kloszem, ale nie robią tego w złej wierze. Są oddane, kochane, ale też dość wybuchowe. Potrafią obrazić się na dobre, jeżeli zranisz ich uczucia. Doceń jej starania, bo to co robi jest najczęściej związane z ochroną ukochanego dziecka. Mama Rak pragnie, by jej dom uosabiał oazę spokoju, tolerancji i zrozumienia.

Lew

To mama, która zawsze wie, czego chce. Jej dzieci potrafią najlepiej - dosłownie wszystko! Jeżeli chodzi o swoje pociechy, potrafi być nieobiektywna i kochać najmocniej. Jeżeli spróbujesz naruszyć jej największy i najcenniejszy skarb - uciekaj, bo Ci tego z pewnością nie podaruje. To elegancka i niezwykle oczytana kobieta, która potrafi wyjść z każdej sytuacji. Jest hojna i dobroduszna do momentu, aż nie starasz się udowodnić jej, że w paru kwestiach się myli.

Panna

To perfekcjonistka. Chce, aby jej dzieci były równie perfekcyjne i potrafiły analizować każdy napotykający je problem. Lubi pomagać w nauce i jednocześnie oczekuje, że jej chęć pomocy będzie zauważona i doceniona. Bywa czepialska i dość oschła, ale nie należy tego mylić z ignorancją. Lubi zachęcać swoje pociechy do pogłębiania wiedzy i zadawania pytań.

Zobacz również:

Waga

Mama Waga to szyk, elegancja i dobry gust w jednym. Stara się przekazać dzieciom nie tylko materialistyczny, ale także duchowy wymiar świata. Początkowo może być niezrozumiana, ale z wiekiem dzieci doceniają jej obecność coraz bardziej. To osoba, która lubi być w kręgu zainteresowania. Mimo, że lubi spotkania towarzyskie, jej dzieci są dla niej na pierwszym miejscu!

Skorpion

Mama Skorpion to zawsze ciekawa osoba. Tajemnicza, skryta i dość nieśmiała w kontaktach z innymi. Nie wprowadza do swojego domu byle kogo - to jej azyl, w którym wychowuje swoje pociechy. Nie próbuj zaleźć jej za skórę - gdy jej dziecko będzie zagrożone, zrobi wszystko, by zniszczyć wroga. To niezwykle wrażliwa osoba, pod stalowym płaszczem zakrywającym słabości i emocje.

Strzelec

To jedna z tych mam, które uwielbiają uczyć swoje dzieci w praktyce. Wycieczki, niezaplanowane trasy czy wypady na łono natury to wszystko to, co najlepiej je determinuje. Ich dzieci nigdy się z nimi nie nudzą. To niezwykle tolerancyjne, dobroduszne i ciepłe mamy. Nie kontrolują i nie wymagają, aby dziecko miało zawsze poukładane książki czy odrobione lekcje - wolą porwać je na kolejną wycieczkę!

Koziorożec

To niezwykle wymagająca mama. Pozornie oschła, zimna i niedostępna. Lubi, gdy jej dzieci są ambitne, ciekawe świata i wiedzą, czego chcą od życia. Potrafi być dość zachowawcza, konserwatywna i nieustępliwa. Wewnątrz to buchający wulkan ciepła, który kocha swe dzieci nad życie. Pragnie, by osiągnęły sukces w życiu, aby miały lepszy start i dobre, spokojne życie.

Wodnik

Mama Wodnik potrafi jak żadna inna łączyć kilka rzeczy i spraw na raz. Praca przed komputerem, pomoc w pracy domowej dziecka i obiad na gazie? To jej domena. Stara się słuchać swoje dzieci i rozwijać w nich ich własne, a nie swoje pasje. Zachęca je do rozwijania swojej kreatywności i wyobraźni na różne sposoby. Mama Wodnik chce być jednocześnie ich przyjaciółką i powierniczką wszelkich trosk.

Ryby

Oddana i niezwykle pomysłowa mama spod znaku Ryb jest pocieszeniem swoich dzieci w każdej chwili. Ezoteryczne ciepło, jakie bije z jej serca potrafi stopić wszelkie lody. Od lat pokazuje swoim dzieciom niematerialną stronę świata i zachęca do rozwijania duchowej aury. Altruizm to jej drugie ja -gdy pociecha przyszła z kolejnym psem znajdą, nie miała serca, by odmówić przygarnięcia. takie są właśnie Ryby.