Spis treści:

  1. Sukienki za kolano
  2. Sukienki ze zwiewnych materiałów
  3. Sukienki o niesymetrycznym kształcie

Sukienki za kolano

Sukienki za kolano to doskonały krój zwłaszcza dla Pań o szczupłych łydkach, ale nieco masywniejszych udach. Taką sylwetką najczęściej charakteryzuje się figura gruszki. Tutaj najlepiej jest podkreślać szczupłą talię oraz smukłe ramiona. Sukienki za kolano z lekkich, delikatnych materiałów pozwolą na uwydatnienie tylko tych partii, na których nam zależy.

Możemy wybierać spośród tych z rękawami, w stylu T-shirtów lub bez. Ciekawym sposobem są niewielkie falbanki, które swobodnie opadają na sukience. Podczas chłodniejszej wiosny, warto zaopatrzyć się w delikatnie wyszczuplające rajstopy, które uniosą pośladki, wysmuklą uda oraz łydki. To sprawi, że poczujemy się pewniej. Dzięki nim, sukienka będzie leżała jeszcze bardziej korzystnie, jeżeli jest przylegająca do ciała.

Sukienki ze zwiewnych materiałów

Sukienki ze zwiewnych materiałów lub na bazie wiskozy dobrze kształtują sylwetkę oraz nogi. Niestety ciężkie, taftowe sukienki tylko sprawiają, że sylwetka staje się masywniejsza, a w efekcie optycznie dodajemy sobie 10 kg więcej. Spróbuj szukać sukienek z wysoką zawartością wiskozy oraz ze strechem. Unikaj także grubych w dotyku materiałów - one powodują, że sylwetka staje się zbita i nienaturalnie poszerzona.

Sukienki kwiatowe z elementami koronki, haftu oraz dekoracji w obrębie Twoich atutów sprawią, ze skutecznie odciągną uwagę od partii, których nie chcesz eksponować. Dobrym sposobem jest także delikatne wiązanie cienkim paseczkiem materiałowym, który podkreśli talię. Unikaj raczej szerszych i masywniejszych pasków. Źle dobrane potrafią popsuć nawet najlepszą stylizację. Sukienki na lato najczęściej można znaleźć ze zwiewnych materiałów, dlatego też łatwo wybierzesz coś dla siebie z dostępnego asortymentu w sklepach!

Sukienki o niesymetrycznym kształcie

Sukienki o niesymetrycznym kształcie to ciekawy wybór dla tych Pań, które nie boją się postawić na coś bardziej niekonwencjonalnego! Asymetryczne wycięcia dobrze maskują lub wydłużają te partie, które chcemy podkreślić. Sukienki z dłuższym cięciem kończącym się na jednej z nóg fantastycznie "przekłamują" obraz i ukazują pozytywy sylwetki.

Starajmy się wybierać te, które w swoim kształcie stawiają na jedno asymetryczne zakończenie. W przeciwnym wypadku sylwetka będzie wyglądała nieco niekorzystnie. Dobrym wyborem są gładkie sukienki niesymetryczne bez wzoru lub z małym akcentem w talii. W tej propozycji częstym rozwiązaniem są suwaki dzielące materiał w sposób asymetryczny. Dzięki temu wyraźniej podkreślimy ton sukienki.

Zobacz również: