Jak dobierać kroje sukienek czy koszul, aby rękawy nie pogrubiały? Sprawdzone porady!

Szukasz podpowiedzi, które pomogą w doborze ubrań tak, aby pomogły wyszczuplić sylwetkę, a w szczególności okolice ramion? Przeczytaj koniecznie!

Unikaj poziomych pasów

Delikatne pasy na ubraniach są urocze i nadają się do zarówno na biznesowe spotkanie czy na wieczór z koleżankami. Bywają jednak zdradliwe i mocno poszerzają optycznie sylwetkę. Jeżeli jesteś jednak ich zagorzałą fanką, staraj się wybierać te cieńsze, w ciemniejszych kolorach, które nieco stracą na wyrazistości i nie przytłoczą całej stylizacji.

Ograniczaj geometryczne wzory

Koła, kwadraty czy też inne zestawienia figur są dość modne i nadal wiodą prym w niektórych markach odzieżowych. Postaraj się ograniczyć je i wybierać te delikatne, które nie pojawiają się na całej powierzchni rękawów. To dodatkowo rozbudowuje sylwetkę i nadaje "tekstury" rękawom, optycznie poszerzając ramiona. W zależności od użytego materiału efekt może być mniejszy lub zaskakująco przytłaczający.

Unikaj ściśle dopasowanych rękawów

Jeżeli ramiona to jest zdecydowanie ta partia ciała, którą chciałabyś nieco zakryć, staraj się unikać ściśle dopasowanych krojów. Nieestetycznie opakowują ramiona, ściskając je i nadając im karykaturalny kształt. Idealne będą te zwiewne, delikatnie opadające na resztę ciała. Nie idź w skrajności - nie muszą być 2 rozmiary większe! Wystarczy, że znajdziesz fason z poszerzanymi rękawami, które doskonale ukryją wszelkie mankamenty figury!

Wybieraj zwiewne materiały

Przy wyborze sukienki z rękawami czy koszuli kieruj się także wyborem odpowiedniego materiału. Może to być wiskoza, bawełna czy też ten z domieszką lnu. Delikatne, lejące się materiały optycznie wyszczuplają ramiona i sprawiają, że czujesz się w nich pewniej i lżej. Sztywne i dość grube materiały poszerzają sylwetkę i niepotrzebnie dodają całości stylizacji masywności i topornego wyglądu.

Akcenty odwracające uwagę

Ulubiona broszka, wisiorek czy też aplikacja na sukience, koszuli czy swetrze skutecznie przykuje wzrok na dowolny detal. To skuteczna metoda zwłaszcza, gdy nie mamy czasu i ochoty na szybką zmianę garderoby. Wystarczy jedna haftowana aplikacja w kwiaty czy też inny wzór, aby podkreślić inne atuty sylwetki.