Spis treści:

  1. Unikaj tych składników w kosmetykach
  2. Postaw na profesjonalną pielęgnację

Unikaj tych składników w kosmetykach

Stosowane 2-3 razy w tygodniu mogą się przyczynić do częstszego wysuszenia włosów, pogorszenia ich kondycji oraz szkodliwemu działaniu na końcówki. Sprawdź i wyeliminuj choć niektóre z nich, aby ustrzec się przed ich wyniszczającemu działaniu!

PEG - łączy on fazę wodną składników z olejową. W ten sposób sprawia, że skóra staje się napęczniała i delikatna. Dzięki temu składniki kosmetyku łatwiej oddziałują na skórę głowy. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne lepiej uwalniają się do skóry, co ma nieobojętny wpływ na kondycję włosów.

Propylene Glycol - jego działanie jest głównie znane jako ogranicznik lepkości produktu. Niestety jest on w znacznej części bardzo szkodliwy zarówno dla skóry, jak i płuc czy oczu. Bezpośrednio wysusza naskórek oraz powoduje, że skóra coraz częściej łuszczy się. To może prowadzić także do powstawania łupieżu suchego.

Ftalany - substancje te sprawiają, że zapach szamponu, odżywki czy też serum utrzymuje się na dłużej. Niestety te substancje są niezwykle groźne, gdyż przyczyniają się do zmian hormonalnych w organizmie oraz niekorzystnego wpływu na rozwój narządów rozrodczych.

Postaw na profesjonalną pielęgnację

Jeżeli masz zniszczone, suche włosy już od nasady, warto przemyśleć zastosowanie profesjonalnych kosmetyków, które często goszczą w salonach fryzjerskich. Są bogate w składniki odżywcze dla włosów, między innymi wykazują charakter emolientowy. Zawarte w nich masło shea, olej kokosowy, arganowy czy oliwka z oliwek odbudowuje strukturę włosa. Głęboko wnikają w strukturę włosa i pozwalają na znaczniejszą poprawę ich kondycji.

Zawarte w nich węglowodany, proteiny i lipidy zapewniają kompleksowe odżywienie od nasady po same końce. W szczególności olej z orzecha brazylijskiego odżywia nie przyklapując przy tym fryzury! Dodatkowo olej z otrębów ryżu chroni strukturę włosa przed ponownym niszczeniem wskutek zabiegów pielęgnacyjnych czy też suszenia. Istotnym krokiem jest ilość nakładanego produktu - w przypadku tych profesjonalnych wystarczy już niewielka ilość, aby móc zauważyć efekty!

Zobacz również: