Jak usunąć przebarwienia z twarzy?

Jeśli chcesz odnieść sukces, postaw na systematyczność. Ba, rutynę! Codziennie sięgaj po rozjaśniające kosmetyki z dodatkiem arbutyny lub witaminy C. Niektóre firmy produkujące kosmetyki mają w ofercie całe systemy do pielęgnacji skóry z przebarwieniami: od żeli do mycia twarzy i złuszczających toników po serum, kremy i maski. Stosuj je regularnie, a w ciągu kilku miesięcy plamki się zmniejszą!

Jakie zabiegi warto wybrać w gabinecie kosmetyczki?

Gdy przebarwienia są duże i ciemne, pomyśl o złuszczającym zabiegu Cosmelan. Najpierw lekarz nałoży na twoją twarz maskę, którą zmyjesz po 8 godzinach w domu. Przez miesiąc będziesz też stosowała złuszczający krem, a skóra będzie podrażniona. Wkrótce jednak przebarwienia znikną, a cera stanie się jaśniejsza. Nie chcesz się łuszczyc? Umów się na Retexture Brite Peel, terapię z czystym retinolem. Efektem 3–4 zabiegów będzie nie tylko rozjaśnienie skóry, ale też jej wyraźne odmłodzenie.

Jak zapobiegać pojawianiu się nowych przebarwień?

Przez cały rok, niezależnie od tego, czy świeci słońce, stosuj krem z SPF 50. Najnowsze badania wykazały jednak, że nie tylko promieniowanie UV powoduje powstawanie plam. Wpływa na to też... zanieczyszczenie powietrza. Jest na nie jednak sposób – dokładny demakijaż.

Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać?

Skorzystaj z mezoterapii Dermaheal SB. Zawiera czynniki wzrostu oraz peptydy biomimetyczne, które zapobiegają nierównej barwie skóry. Dzięki temu nawet jeśli wystawisz ją na promienie wiosennego słońca, nie narazisz jej na nowe plamki.

--

Zobacz też: Zmiana czasu z letniego na zimowy 2017 >>>