Dynia nie zawsze musi być pomarańczowa i stanowić ozdobę jedynie na Halloween. Pięknie prezentują się małe białe dynie, które mogą zdobić mieszkanie aż do świąt!

Dekoracje z białej dyni

Biała dynia to niezwykle wdzięczny materiał na jesienne dekoracje. Zestawiona z drobną gipsówką i białymi chryzantemami tworzy niezwykle elegancką i stonowaną kompozycję. Całość jest poprzetykana wiklinowymi kulami i ułożona na podłużnej tacy ze szlachetnie zmurszałego drewna, która nadaje dekoracji odrobinę rustykalny sznyt. Utrzymana w subtelnej kolorystyce kremowych i śmietankowych odcieni bieli, ta delikatna kompozycja doskonale sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach stołu. Dopełnieniem będą dla niej proste lampiony ze słoików i koronki, szary obrus oraz zastawa w stylu vintage.

>>> W galerii znajdziesz inspiracje jak ozdobić dom białymi dyniami <<<

dekoracja-z-dyni-diy

Shutterstock

Do wykonania tej dekoracji potrzebne będą:

  • białe dekoracyjne dynie (najlepiej z odmiany Casperita albo Baby Boo)
  • kilka gałązek gipsówki
  • białe, cięte chryzantemy
  • niemalowane, wiklinowe kule
  • plastikowe próbówki do kwiatów

dekoracja-z-dyni

Shutterstock

Zobacz również:

Krok 1

Na drewnianej tacy układamy białe dynie tak, aby dotykały krawędzi raz z lewej, raz z prawej. 

jesienna-dekoracja-diy

Shutterstock

Krok 2

Przerwy pomiędzy dyniami zapełniamy przyciętymi krótko gałązkami gipsówki - by się nie przesuwały najlepiej wsunąć je pod dynie. Następnie dokładamy kule z wikliny.

kompozycja-z-dyni

Shutterstock

jesienna-dekoracja

Shutterstock

Krok 3

Chryzantemy przycinamy krótko i wkładamy je do plastikowych próbówek z wodą. Tak powstałe "wazoniki" wtykamy pomiędzy dyniami.

jesienna-kompozycja

Shutterstock

Krok 4

Dopełnieniem kompozycji będą proste lampiony ze słoików. Wystarczy przewiązać je koronką i jutowym sznurkiem, a do środka wstawić podgrzewacze - i gotowe! Lampiony układamy na stole wokół białej dekoracji. 

jesienna-dekoracja-na-stół

Shutterstock

--

Zobacz też:

Gęsina na św. Marcina >>>

Zupa krem z dyni >>>