Latem nasza skóra wygląda na promienną i rozświetloną, jednak gdy tylko zaczyna się jesień jest stan znacznie się pogarsza. Dzieję się tak, ponieważ to właśnie wtedy spada temperatura i skóra narażona jest na negatywnie wpływające czynniki zewnętrzne. Sprawdź w jaki sposób przygotujesz skórę na chłodniejsze miesiące!

Jesienna pielęgnacja: oczyszczanie

Pielęgnację skóry rozpoczynamy od dogłębnego oczyszczania. To najważniejszy krok w naszej pielęgnacji bez względu na porę roku. Jesienią warto zamienić żel na odżywcze mleczko, a makijaż najlepiej zmywać olejkiem. Jesienią musimy wzmocnić barierę lipidową skóry, aby nie traciła nawilżenia.

Jesienna pielęgnacja: złuszczanie

Przebarwienia i plamy, które bardzo pojawiają się po lecie to następstwo zbytniej ekspozycji na słońce. Można się ich pozbyć za pomocą delikatnego złuszczania naskórka. Peeling odblokuje pory i oczyści skórę po lecie, dzięki czemu unikniemy wysypu niedoskonałości.

Jesienna pielęgnacja: nawilżanie

Bardzo ważnym etapem jesiennej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżanie skóry. Bardzo często po lecie nasza skóra jest napięta i wymaga przygotowania przed chłodniejszymi miesiącami. Powinniśmy ochronić ją przed zimnym wiatrem i suchym powietrzem.

Jesienna pielęgnacja: dogłębne działanie

Jeżeli po lecie twoja skóra wydaje się wysuszona, sięgnij po maseczkę regenerującą w płachcie oraz serum, które dogłębnie nawilży naszą skórę.

>>> Sprawdź, jak walczyć z suchą skórą! <<<

Jesienna pielęgnacja: ochrona skóry

Pamiętaj, że niższe temperatury nie oznaczają, że szkodliwe promienie UV przestają wpływać na skórę. Dlatego codziennie, bez względu na typ skóry, stosuj krem z filtrem. Jeżeli zimą nie chcesz używać kremu pod makijaż, możesz skorzystać z kremu BB z filtrem, który ochroni skórę i wyrówna jej koloryt.

Zobacz również: