Właśnie rozpoczął się sezon wrzosowy. W każdym sklepie ogrodniczym możemy kupić wrzosy w pięknych kolorach. To one jesienią zdobią nasze balkony i tarasy.

Wrzosy w doniczce nie są trudne w hodowli. Sadzonki możemy kupić już w sierpniu. Po zakupie wrzosów musimy przesadzić je do większych doniczek lub skrzynek. Nie muszą być one wysokie, gdyż wrzosy mają dość płytki system korzeniowy. Wybrać musimy jednak odpowiednie dla nich kwaśne podłoże.

Okrywanie na zimę dotyczy też wrzosów uprawianych na balkonie: wtedy, jeśli nie mamy możliwości wysadzenia ich do ziemi, najlepiej donicę włożyć do jakiegoś kartonowego pudła, na spód podłożyć styropian, owinąć całość lekko jakimś przewiewnym materiałem etc. Doniczki są małe, więc bryła korzeniowa potrzebuje izolacji – zwłaszcza od spodu (zimne płytki) jest narażona na działanie mrozu.

Zobacz też:

Syrop z kwiatów wrzosu – naturalnie na odporność ->>

Nalewka z miodu z wrzosu – domowy przepis ->>

Wrzosy na balkonie przycinamy tak samo jak te uprawiane w ogrodzie, czyli w kwietniu. Należy je przycinać zaraz pod przekwitniętym pędem – jeśli dobrze przyjrzycie się roślinom zauważycie, że nad kwiatem wyrasta taka mała „wiechcia”. To właśnie z niej, w przyszłym roku wyrośnie nowa gałązeczka.

Zobaczcie, jakie piękne kompozycje można wyczarować z wrzosów na balkonie i tarasie.

Otwórz galerię ->>