Nowości IKEA - skandynawska klasyka

Po premierze Katalogu IKEA 2017, pora na kolejne nowości. Tym razem szwedzka marka odwołuje się do tradycyjnych skandynawskich wzorów, które pojawiły się w kilku nowych kolekcjach, zdobiąc tekstylia oraz zastawę. W tym sezonie projektanci czerpią nie tylko z folkowych motywów, przypominających regionalne hafty, ale również z popularnych pod koniec XIX wieku metod zdobienia, takich jak malowanie przy zastosowaniu kleksów i techniki ikat.

zastawa-ikea
 Zastawa stołowa Finstilt IKEA 2016

Kwintesencją tego kierunku jest kolekcja SÄLLSKAP, inspirowana skandynawską sztuką i tradycyjnym rzemiosłem z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziemy w niej meble, oświetlenie, tekstylia i zastawę, które przywodzą na myśl atmosferę szwedzkich tradycji i życia na wsi. Elementy kolekcji wpisują się też w ideę wnętrz przeznaczonych dla całej rodziny. Wykonane z litego drewna meble są wzorowane na projektach z początków ubiegłego wieku, ale jednocześnie dostosowane do współczesnych przestrzeni swoim rozmiarem i wielofunkcyjnością.

Ikona designu w nowym wydaniu

Mowa o kultowym fotelu POÄNG, zaprojektowanym dokładnie 40 lat temu we współpracy z japońskim designerem Noboru Nakamurą. Z okazji okrągłej rocznicy IKEA postanowiła odświeżyć ikonę, wzbogacając ofertę o nowe warianty fotela. W sprzedaży mebel jest dostępny w kilku różnych obiciach - obok gładkich tkanin pojawiają się wzory, a nawet elegancka skóra. Fotele różnią się między sobą także wykończeniem: kolorem ramy, sposobem pikowania, czy formą zagłówka. Fani kultowego mebla z pewnością znajdą coś dla siebie!

fotel-poang-ikea-2016
Fotel POÄNG IKEA 2016

Nowości IKEA – niecodzienny pokój dziecięcy

Szwedzka sieciówka nie zapomniała też o najmłodszych. Do sklepów trafiły właśnie dwie duże i niezwykle kolorowe kolekcje mebli i akcesoriów do pokoju dziecięcego. W serii HEMMAHOS znajdziemy pomysłowe i praktyczne tekstylia, natomiast kolekcja FLYTTBAR to przede wszystkim ukłon w stronę organizacji dziecięcej przestrzeni. Barwne pudła i skrzynie na zabawki otrzymały fantazyjne formy, i wyraziste kreskówkowe linie, które przekonają do regularnego sprzątania nawet największych małych bałaganiarzy.

Co jeszcze znajdziecie wśród nowości IKEA?

Wśród nowości nie zabrakło zestawu praktycznych kuchennych akcesoriów i domowych tekstyliów opatrzonych oryginalnymi printami. W ofercie pojawiły się też słodkie przekąski i kawa.

Zobacz całą galerię jesiennych nowości IKEA >>>