Trawnik idealnie przycięty

Trawnik przed domem to najlepsza wizytówka całej posesji. Pięknie zadbany zielony dywan przed domem czy na działce, to wizytówka każdej posesji. By tak było konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto zainwestować w odpowiednie narzędzia, które pozwolą nam utrzymać trawnik w nienagannym stanie przez wiele lat! Korzystając z odpowiednich narzędzi bez trudu wyczarujesmy przed domem piękną murawę. Ale jest małe "ale"!
Kosiarki zazwyczaj albo posiadają kabel zasilający, na który musimy nieustannie uważać pracując, albo też są bardzo głośne. Bywa i tak, że obie te „zalety” idą w parze. W efekcie praca jest nerwowa a sąsiedzi patrzą na nas z naganą, bo zakłócamy im sielankę na powietrzu głośnym wartkotem kosiarki.

I tu pojawia się marka Kärcher z nowościami - akumulatorowymi kosiarkami LMO. Kosiarki dostępne są w dwóch wariantach. Jedna jest optymalna do niewielkiego trawniczka, zasilana baterią 18 V. Natomiast druga, mocniejsza i większa – 36 V do dużych powierzchni. Oba modele pracują cicho i są niezwykle dokładne.

Akumulatorowa kosiarka LMO zasilana baterią 18 V dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwsza ma szerokość koszenia wynoszącą 36 cm a druga 33 oraz zbiornik na skoszona trawę o pojemności 45 litrów natomiast druga 35 litrów. Jest ona także wyposażona w czterostopniową regulację wysokości koszenia. Kosz na trawę posiada wskaźnik, który pokazuje kiedy pojemnik jest przepełniony i trzeba go opróżnić. Kosiarka może też mielić zebraną trawę i rozrzucić ją na trawnik, gdzie posłuży ona jako nawóz. Uchwyt prowadzący jest regulowany i dopasujemy go bez problemu do swojego wzrostu. Dzięki temu podczas koszenia nie narażamy się na przeciążenie pleców, zachowujemy zawsze prawidłową postawę. Kosiarka jest także bezpieczna. Po wyjęciu kluczyka kosiarka blokuje się i nie można jej już uruchomić.

Mocniejszy wariant kosiarki zasilany baterią o mocy 36 V może pochwalić się szerokością koszenia wynoszącą 46 cm lub 40 cm. Podobnie jak jej mniejsza siostra posiada wskaźnik zapełnienia kosza na trawę oraz możliwość mielenia trawy na ściółkę, która zasili nasz trawnik. Dzięki praktycznej funkcji Push Assist mamy zapewnione wsparcie napędu kosiarki. Jest to przydatne zwłaszcza na zboczach. Posiada ona także do wyboru pięć możliwych długości koszenia. Kąt nachylenia uchwytu także jest regulowany i dopasowuje się do Ciebie. Kosiarka jest niezwykle ergonomiczna i łatwa w przechowywaniu na niewielkiej przestrzeni.

A co z miejscami, do których nie dotrą kosiarki?
Godna polecenia jest bez wątpienia podkaszarka akumulatorowa LTR marki Kärcher. Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy zasilany jest baterią 18 V drugi, mocniejszą - 36 V.

W modelu zasilanym baterią 18 V średnica cięcia wynosi 30 cm lub 25 cm. Szczególną cechą tego modelu jest ruchoma głowica (w modelu 18-25), która może być przekręcana w zakresie 180 stopni. Dzięki temu podkaszarka precyzyjnie pracuje w trudno dostępnych miejscach przy ścieżkach czy tarasie. Podkaszarka LTR 18-30 zadba też o klomby i rabaty. Dzięki rozkładanemu zderzakowi dystansowemu nie uszkodzismy swoich pięknych roślin podkaszając wokół nich. Dodatkowo kąt nachylenia głowicy można również ustawić w trzech pozycjach. Można to zrobić bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki tej funkcji dosięgniemy bez kłopotu pod przeszkody na przykład ławeczki.

Podkaszarka LTR 36-33 (36 V) ma super moc. Dzięki temu poradzi sobie z dłuższą trawą jak i chwastami. Średnicę cięcia można regulować w zakresie od 28 do 33 cm. Podczas pracy prędkość można wygodnie dostosować do danego zadania. W tym celu użytkownik naciska dźwignię w dolnej części uchwytu. Model ten jest niezwykle łatwy w transporcie i przechowywaniu.

Jeszcze bardziej niedostępne miejsca

Przycinanie trawy przy krawędziach i w trudno dostępnych miejscach często pomijamy w czasie prac ogrodowych. A szkoda, bo właśnie perfekcyjne wykończenie i detale nadają naszemu zielonemu zaciszu wyjątkowy sznyt. Dotyczy to też precyzyjnego cięcia krzewów. Dlaczego nie zabawić się w rzeźbiarza i nie wyczarować w swym ogrodzie pięknych kształtów? Z nożycami akumulatorowymi Kärcher ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Zasilane bateryjnie nożyce GSH 18-20 (18 V) Kärcher przydadzą się każdemu ogrodniczemu perfekcjoniście, a także wszystkim tym, którzy do tego miana aspirują. Nożyce to sprzęt 2 w 1. poradzą sobie zarówno z przycinaniem trawy jak i krzewów.

Nożyce można szybko i łatwo złożyć, dzięki czemu są natychmiast gotowe do użycia. Noże szlifowane, wykończone diamentowo z dwustronnymi krawędziami tną dokładnie i precyzyjne krawędzie trawnika wokół domu, klombu lub patio, a także podczas formowania krzewów. Bardzo wydajna praca jest możliwa dzięki długości koszenia 20 centymetrów (ostrze krzewów) i szerokości koszenia 12 centymetrów (ostrze do trawy). Gumowy i ergonomiczny uchwyt zapewnia komfort podczas prac ogrodowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o trawniki, czy krzewy – system mocowania umożliwia nieskomplikowaną zmianę między ostrzem do krzewów a nożem do trawy, bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi. Hartowana listwa do kształtowania krzewów wyposażona w system szybkiego, bez narzędziowego montażu i demontażu sprawi, że w swym ogrodzie stworzysz dowolną aranżację. Sprytny pomocnik ogrodowy o wadze 1,3 kg ma również blokadę bezpieczeństwa, która zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu nożyc. Po zakończeniu pracy nożyce można przechowywać bardzo ergonomicznie i wygodnie.

Żywopłot na miarę możliwości

Wysoki, okazały żywopłot zapewnia nam prywatność. Doskonale zasłania naszą posesję, tworząc zaciszne miejsce, które jest tylko dla nas. Jednak utrzymanie wysokiego żywopłotu nastręcza często wielu trudności. Aby go przyciąć nierzadko musimy używać drabiny, co bywa kłopotliwe. Jak to dobrze, że pojawiły się nowe akumulatorowe nożyce do żywopłotu PHG. Zasilane baterią o mocy 18 V sprostają nawet bardzo wysokim żywopłotom. Bez potrzeby sięgania po drabinę. Łatwo i szybko wyczarujesz piękny, zadbany żywopłot.  

Dzięki diamentowo szlifowanemu ostrzu nożyce są precyzyjne, dokładne i skuteczne. Długość ostrza wynosi 45 cm a rozstaw zębów na poziomie 18 milimetrów sprawia, że tną nawet grubsze gałęzie bez żadnego problemu. Mało tego, posiadają jeszcze dodatkową funkcję cięcia, przez co żadne zadanie im nie straszne. Dzięki specjalnej przedłużce, o łatwym montażu na szybkozłączce nożyce PHG Kärcher radzą sobie nawet z wyrównywaniem żywopłotów wysokich na cztery metry! Regulacja głowicy tnącej zapewnia także, że jeśli poczujemy w sobie duszę artysty, to możemy precyzyjnie kształtować w dowolne formy naszą zieleń wokół domu. Ścięte pędy są podmiatane dzięki specjalnej funkcji, dzięki czemu po pracy łatwo zaprowadzisz porządek i ład zbierając z ziemi ścięte gałązki. Specjalny hak pozwala ergonomicznie przechowywać narzędzie w garażu czy piwnicy, gdzie zajmuje ono bardzo mało miejsca.
Zasilanie baterią to bezsporny atut nożyc PHG. Praca jest swobodna i dużo łatwiejsza. A doskonała jakość ogniw baterii litowo – jonowych zapewnia długą żywotność. Osłona ostrza stanowi skuteczne zabezpieczenie a pasek na ramię zapewnia że podczas dłuższej pracy nie odczujemy zmęczenia i bólu ramion i rąk.

Kärcher oferuje też poręczne nożyce do żywopłotu HGE z bateriami 18 lub 36 V. To gwarancja precyzyjnego cięcia i doskonałych efektów stylizacji zieleni.
Diamentowo szlifowane ostrza umożliwiają naprawdę precyzyjne cięcia. Długość ostrza w nożycach HGE 18 V wynosi 45 cm oraz wynosi ona 50 cm. Dzięki unikatowej funkcji piłowania bez trudu przetniesz też grubsze gałęzie. Jest to możliwe dzięki temu, że przednia część listwy tnącej (brzeszczotu) ma szerszy rozstaw zębów. Nożyce HGE 18  posiadają osłonę ostrza. Urządzenie podmiata ścięte pędy na ziemię, dzięki czemu można je łatwo usunąć. Uchwyt można regulować w zakresie od 0° do 180°,co ułatwia cięcie zarówno w poziomie, jak i w pionie. Oznacza to, że nadgarstek jest odciążony a praca jest wygodna i ergonomiczna.

Niezależnie, czy przycinasz żywopłot do konkretnego kształtu czy tylko podcinasz: dzięki diamentowo szlifowanemu ostrzu długości 60 cm nożyce HGE 36 zapewniają najlepsze możliwe rezultaty. W zależności od zadania użytkownik może wybierać poziom mocy oraz prędkości . Obrotowy uchwyt, który można ustawić w pięciu różnych pozycjach, sprawia, że ​​praca w ogrodzie jest bardzo wygodna. Nożyce HGE 36 V mają również funkcję cięcia, osłonę ostrza oraz funkcję podmiatania ściętych pędów.

Oba modele nożyc HGE są wyposażone w blokadę, która zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu. Nożyce do żywopłotu są automatycznie wyłączane, gdy tylko jedna ręka opuści uchwyt, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy w ogrodzie.

A po cięciu - porządki

Przycięte żywopłoty, świeżo skoszony trawnik i kwitnące kolorowo drzewa mają jedną wspólną cechę: bez wątpienia są piękne. Ale pielęgnując je gromadzimy w naszym ogrodzie duże ilości pozostałości organicznych m.in. liści, co daje się we znaki zwłaszcza jesienią.

Dmuchawy ogrodowe zasilane bateryjnie LBL to rozwiązanie, które pozwala usunąć wszelkie szpecące nasz ogród elementy. Kärcher posiada wydajne urządzenie dostępne w dwóch wariantach. Mocniejszy wariant LBL 4 zasilany jest baterią 36 V a podstawowy LBL 2 baterią 18 V.

Oba warianty dmuchawy LBL są wyposażone w odłączaną tubę oraz płaską dyszę, którą można wykorzystać w razie potrzeby. Płaska dysza służy do precyzyjnego czyszczenia, aby formować liście w stosy czy usuwać bardziej precyzyjnie na przykład płatki kwiatów. Brud i mokre liście można łatwo usunąć za pomocą zintegrowanego skrobaka.

Ergonomiczny uchwyt i zredukowana waga zapewniają wygodną pracę bez zmęczenia. Sprzyjają temu także  akumulatory litowo-jonowe, które pozwalają na stosowanie LBL 2 i LBL 4 w każdym miejscu niezależnie od zasilania elektrycznego. Po użyciu dmuchawy do liści są bardzo łatwe w przechowywaniu i zajmują mało miejsca dzięki odłączanej tubie.

W uporządkowaniu ogrodu po pracach ciętych przychodzą też odkurzacze akumulatorowe do liści BLV Kärcher
Dzięki nim każdy pasjonat ogrodnictwa bez trudu uprzątnie niechciane elementy, a dodatkowo urządzenia te potrafią także rozdrobnić je na ściółkę, której można użyć w ogrodzie. Urządzenie dostępne w dwóch wersjach z baterią 18 lub 36 V. W zależności od wielkości działki i częstotliwości prowadzenia prac, każdy znajdzie urządzenie skrojone na miarę swojego ogrodu.

Odkurzacz do liści BLV 18-200 z akumulatorem 18 V idealnie sprawdzi się podczas drobniejszych prac w ogrodzie. Za pomocą przełącznika umieszczonego z boku urządzenia użytkownik wygodnie przełącza między dwiema funkcjami „Wydmuch” lub „Zasysanie”. Model ten posiada także swego rodzaju „turbodoładowanie” , gdy potrzebujemy większej mocy można uruchomić funkcję Turbo Boost. Urządzenie jest niezwykle ergonomiczne: w trybie ssania BLV można wygodnie prowadzić, jak odkurzacz, po ziemi za pomocą dwóch rolek prowadzących umieszczonych na przednim końcu oddzielnej rury ssącej. Dzięki pojemności zbiornika 45 litrów można pracować przez dłuższy czas bez przerw.

Urządzenie BLV 36-240 jest zalecane do większych zadań ogrodniczych lub bardziej intensywnych prac. BLV 36-240 ma także większą moc ssania, co naprawdę wyróżnia go podczas odkurzania mokrych liści czy innych zanieczyszczeń organicznych.

Zarówno urządzenie BLV 18-200, jak i BLV 36-240 są napędzane solidnym, bezszczotkowym silnikiem. Dzięki ergonomicznym uchwytom ciężar rozkłada się równomiernie podczas pracy, a pasek na ramię pomaga użytkownikowi i sprawia, że można bez zmęczenia uprzątnąć cały ogród.

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów. Z jej pomocą pracują różnorakie urządzenia Kärcher.
Cechą wyjątkową tej unikalnej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden, czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Unikalną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach.

Nie pozostaje już nic innego, jak rozpoczęcie prac w ogrodzie!