IKEA katalog 2018 - zrób miejsce na zmiany

Nowy katalog IKEA 2018 inspiruje do zmian w domu i i pokazuje, że wnętrza mogą zmieniać się razem z ich mieszkańcami. W dodatku, jak przekonuje szwedzki gigant meblowy, wcale nie potrzeba do tego dużych budżetów ani planów, bo można zacząć od drobiazgów.  Tegorocznej premierze Katalogu IKEA 2018 towarzyszy hasło "Zrób miejsce na życie", które zachęca do tego, by spojrzeć poza ściany domu i nie ograniczać naszych pomysłów na to, czym może być dom. IKEA przekonuje, że niezależnie od zasobności portfela czy powierzchni mieszkalnej, rok 2018 to dobry moment, by zrobić w swoim życiu więcej miejsca na rzeczy, które kochasz i zbliżyć się tym samym do domu swoich marzeń. 

Zmiana to słowo klucz do zrozumienia idei tegorocznego katalogu IKEA 2018. Urbanizacja, łatwość przemieszczania się i zmiany w trybie pracy sprawiły, że domy oraz mieszkania, a szczególnie pokoje dzienne spełniają teraz znacznie więcej funkcji niż w przeszłości - mówi Michał Pronobis-Proński, lider komunikacji IKEA Retail w Polsce. - Tym razem pokazujemy życie przez pryzmat zmian – niekoniecznie tylko tych diametralnych, jak np. narodziny dziecka, gdy dla każdego oczywiste jest w konsekwencji przearanżowanie wnętrza, ale także tych niewielkich, z pozoru słabo zauważalnych. Mowa tu chociażby o zmianie pory roku czy dnia, co również może i powinno inicjować nowe myślenie o wyposażeniu naszych mieszkań.

katalog-ikea-2018
Okładka nowego katalogu IKEA 2018 zaprasza nas do pokoju dziennego.

Katalog IKEA 2018 - fokus na pokój dzienny

To właśnie on jest głównym bohaterem nowego katalogu IKEA 2018. Pokój dzienny to miejsce w domu, w którym przez całą dobę tętni życie, część wspólna, która musi łączyć wiele różnych funkcji, takich jak sen, zabawa, jedzenie, praca, czy relaks. Oczekiwania wobec pokoju dziennego stale rosną, zaś przestrzeń, na której żyjemy, zmniejsza się i różne aktywności są zmuszone konkurować ze sobą o miejsce. Nowy Katalog IKEA 2018 przekonuje jednak, że wcale nie trzeba z nich rezygnować - czasami wystarczy przearanżować przestrzeń i zdecydować się na bardziej elastyczne, wielofunkcyjne rozwiązania. W nowym katalogu IKEA 2018 nie brakuje pomysłów na to, zrobić to niewielkim kosztem. Coś dla siebie znajdą mieszkańcy małych przestrzeni, rodzice szybko rosnących maluchów i wszyscy, którzy muszą dzielić swoją przestrzeń pomiędzy różne funkcje.

Katalog IKEA 2018 - jakie nowości pojawią się w sklepach?

Jesienią 2017 r. do sklepów trafi prawdziwa gratka dla fanów skandynawskiego designu - nowa kolekcja YPPERLIG stworzona we współpracy z duńską firmą projektową HAY. Składającą się z 35 produktów serię wyróżnia silnie skandynawska tożsamość, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Wszystkich fanów pięknego wzornictwa z pewnością ucieszy również współpraca z brytyjską ikoną designu, Tomem Dixonem. Owocem tej kooperacji jest seria wypoczynkowa DELAKTIG, której flagowym produktem jest sofa z modyfikowalną aluminiową ramą. W 2018 roku IKEA kontynuuje strategię wspierania zrównoważonego rozwoju, nie mogło więc zabraknąć też rozwiązań proekologicznych. Na uwagę zasługują innowacyjne fronty nowej kuchni KUNGSBACKA, które zostały wykonane z drewna i butelek PET pochodzących całkowicie z recyklingu. Powstały w ten sposób materiał jest nie tylko piękny i nowoczesny, ale również bardzo trwały.

Co jeszcze znajdziecie w nowym katalogu IKEA 2018?

Poza salonem, w nowym katalogu IKEA znalazły się też tradycyjnie sekcje z inspiracjami i produktami przypisane do innych wnętrz. Na 324 stronach znajdziemy setki stylowych aranżacji i pomysłów na to, jak zmienić swój dom w prosty i przystępny cenowo sposób. Tegoroczna edycja zaskakuje jednak nietypową jak na szwedzką sieciówkę estetyką. Próżno szukać w niej klasycznych skandynawskich wnętrz utrzymanych w bieli i drewnie. Zamiast tego IKEA proponuje wnętrza w nasyconych odcieniach granatu, bordo i zieleni, a także bogactwo wzorów i printów. Nie brakuje też efektownych dodatków i wykończeń w kolorze złota, które dodają aranżacjom szlachetności. 

Zobacz też: Katalog IKEA 2017 >>>

Katalog IKEA 2018 to jednak nie tylko piękne aranżacje i praktyczne pomysły na urządzenie wnętrz. W tegorocznej edycji szwedzka marka po raz pierwszy wprowadziła też artykuły i felietony, które nadają katalogowi bardziej redaktorski charakter. Znajdziemy w nim historie miejsc i ludzi, najświeższe wnętrzarskie trendy, a nawet porady - jak choćby te dotyczące uprawy domowych roślin czy patentów na to, by wyrzucać mniej odpadów. IKEA katalog 2018 jest dostępny także w wersji cyfrowej, która umożliwia także umieszczanie produktów bezpośrednio w domu za pomocą aplikacji wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. To jednak nie koniec zmian. Premiera katalogu to jednak nie wszystko – marka wprowadza także zmiany w komunikacji marketingowej i rozpoczyna nowy sezon z mottem „IKEA. Niech Żyje Dom!”.