Nowy katalog IKEA 2018 - od kiedy będzie go można oglądać?

Druga połowa sierpnia to przez fanów skandynawskiego wzornictwa jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. W tym roku polska premiera nowego katalogu IKEA 2018 przypada na 22 sierpnia. I choć wszystko, co z nim związane, do dnia oficjalnej prezentacji jest najściślej strzeżoną tajemnicą, już dziś wiemy, jakie nowości i trendy pojawiły się w jego amerykańskiej wersji. IKEA USA właśnie opublikowała oficjalną informację na temat katalogu na 2018 rok. W wersji drukowanej będzie on dostępny od 2 sierpnia, a w katalog w wersji pdf i na aplikacji mobilnej od 7 sierpnia. O tym, jak będzie wyglądała okładka amerykańskiego katalogu IKEA dowiemy się 31 lipca.

Katalog IKEA 2018 - zobacz, co znalazło się w polskiej edycji! >>>

Katalog IKEA 2018 - czego możemy się spodziewać?

Jesiennej premierze nowości co roku towarzyszy idea przewodnia. Ubiegłoroczna polska edycja katalogu IKEA została opublikowana pod hasłem "Pożegnaj oczekiwania, powitaj siebie!". Twórcy katalogu zachęcali do tego, żeby wyluzować, porzucić oczekiwania innych i urządzić się po swojemu. 

Jak wyglądał katalog IKEA 2017? Zobacz zdjęcia >>>

Amerykańskiej premierze przyświeca w tym roku hasło "Make room for life", którym marka zachęca do tego, by wygospodarować więcej miejsca na to wszystko, co w życiu najbardziej kochamy. Nowy katalog IKEA 2018 inspiruje do tego, by spojrzeć poza własne cztery ściany i znaleźć przestrzeń na ważniejsze sprawy: spotkania z bliskimi, relaks, spełnianie marzeń.

 

Nowy katalog IKEA 2018 online - co nowego w sklepach?

Nowy katalog IKEA 2018 już wkrótce będzie dostępny online, w wersji pdf i w aplikacji mobilnej. Na razie tylko po angielsku - ale część przedstawionych w nim nowości będzie dostępnych również w Polsce. Amerykańska edycja zachwyca kolorami i pełnymi intymności, nastrojowymi aranżacjami. W zestawieniu z klimatycznym oświetleniem wszystko to sprawia, że chłodne skandynawskie wnętrza stają się niezwykle przytulne. Wśród nowości znajdziemy przede wszystkim sporo domowych tekstyliów o efektownych fakturach (poduszki, dywany, narzuty) i wyrazistych wzorach. Całość utrzymana jest jednak w zgaszonych kolorach aksamitnej zieleni, bordo, granatów i szarości.

katalog-ikea-2018
mat. prasowe IKEA USA

Szwedzka sieciówka kontynuuje też obrany w poprzednich latach kierunek zrównoważonego rozwoju i wspierania naturalnego środowiska. W nowym katalogu IKEA 2018 znajdziemy między innymi szklaną zastawę stołową wyprodukowaną częściowo z odpadów fabrycznych, baterie łazienkowe umożliwiające oszczędzanie wody i energii oraz kultowe krzesło ODGER, będące innowacyjnym połączeniem drewna i tworzywa, w którym ponad 50% plastiku pochodzi z recyklingu. W nowych kolekcjach IKEA nie zabrakło też najważniejszych wnętrzarskich trendów tego sezonu. W katalogu IKEA 2018 królują utrzymane w mrocznej kolorystyce motywy florystyczne, roślinne wzory w stylu miejskiej dżungli, czy metaliczne akcenty. Miejmy nadzieję, że część z tych nowości będzie dostępna również w polskich sklepach IKEA!

Nowy Katalog IKEA USA 2018 - sprawdź, co znajdziesz w środku >>>