Stylowy gadżet, który może nie tylko służyć do zabawy, ale ma też wartość kolekcjonerską? Na dodatek taki, który pokochają nie tylko dzieci, ale i dorośli? Poznajcie Kate4Kids: designerskie lale szmaciane autorstwa polskiej projektantki Katarzyny Skorupy.

Każda lala to kilka dni ręcznego szycia. Bezpieczne dla dzieci, naturalne surowce i piękne tkaniny - to nie jedyny wyróżnik Kate4Kids. „W mojej kolekcji lalek znajdują się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki” - mówi Katarzyna Skorupa. „Celowo nie maluję ani nie haftuję ich ust. Jest to mój zamysł artystyczny. Nie chciałam sugerować emocji, ale dzięki zabawie z lalką, ułatwić dzieciom ich wyrażanie. Dziecko ma w lalce przyjaciółkę, przyjaciela, powiernika swoich tajemnic. A emocje jakimi się z nią dzieli nie zawsze są pozytywne. Są po prostu przeróżne i każdą z nich dziecko ma prawo przeżywać – złość, gniew, radość czy smutek. Mina lalki tworzy się właśnie w wyobraźni dziecka. Lalka porusza tę wyobraźnię, a dorosłemu daje możliwość i zachętę do dyskusji z dzieckiem na ten temat.” - dodaje Skorupa.

Kasia stworzyła Kate4Kids tuż po urodzeniu córeczek. Szukała czegoś na pamiątkę dla siebie samej i dla nich. Czegoś takiego, jak np. przekazywana z pokolenia na pokolenie srebrna grzechotka, jak w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Chciała mieć coś ładnego i wartościowego, ale też miłego i przyjemnego w dotyku. Tak powstała idea uszycia pierwszych lal. Projekt i wykonanie zainteresowały najpierw jej znajomych. Po roku dopracowywania projektu, poszukiwań atestowanych materiałów i zaangażowaniu innych kobiet w projekt, otworzyła swój internetowy butik i poszerzyła ofertę o ubranka, w które lale można przebierać.

Zobacz różne lalki ->>

Dla małych i dużych wielbicielek oraz wielbicieli mody

Każda z lal jest inna i ma swoją własną historię. Wygląd lalek wyróżnia je spośród wszystkich innych podobnych na rynku – Kate4Kids mają współczesne, modne ubrania w stonowanych kolorach, co jest w wyraźnej opozycji do „cukierkowych kolorów” ubranek zwyczajowo spotykanych u innych lalek dla dzieci. Dzięki takiemu podejściu lalki mogą zamieszkać w każdym współczesnym wnętrzu. "Lalki mają nieco zbuntowaną, niepokorną stylistykę, która podoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym " - mówi Katarzyna Skorupa. "Co mnie zaskoczyło to fakt, że bardzo często dorośli kupują je sami dla siebie albo na prezent dla szefowej, narzeczonej czy na pożegnanie kolegi z pracy" - mówi Katarzyna Skorupa.

Stwórz swoją lalkę

Kreator, czyli specjalne narzędzie na stronie internetowej www.kate4kids.com pozwala stworzyć swoją wymarzoną lalkę, lalkę na swoje podobieństwo lub podobieństwo obdarowanej nimi osoby. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie potrafią szyć, ale mimo to chcą mieć coś "skomponowanego" własnymi rękoma. To pierwszy na świecie kreator lalek szmacianych o dość dużym wachlarzu doboru komponentów, który projektantka stale zamierza powiększać.

Unikalne projekty lal i akcesoriów znajdziecie na www.kate4kids.com