Opowieść o 11-letniej Julce, dziewczynki, która chodzi do szkoły z internatem ( bo rodzice mieszkają i pracują w Kanadzie) i która nigdy z nikim się nie zaprzyjaźniła, napisała i wyreżyserowała Marta Karwowska. Gdy nadchodzą wakacje dziewczynka nie wyjeżdża za ocean tylko trafia do ciotki w Warszawie. W starej kamienicy, gdzie Julka ma spędzić 2 miesiące, mieszka też Olek oraz jego przyjaciel  - Pulpet. Pulpet jest psem, najlepszym, najukochańszym, nieodłącznym towarzyszem wszystkich zabaw i wybryków Olka. Szybko staje się też towarzyszem Julki.

mat. prasowe

Gdy w ręce dzieciaków trafia plan, który prowadzi do ukrytego skarbu – zaczyna się prawdziwa zabawa i przygoda. Dzieciaki postanawiają rozwiązać zagadkę i dotrzeć do skarbu, ale po drodze spotykają dziwnych osobników. Np. szajkę złodziei, nianię, która jest nałogową palaczką oraz pożeracza cukierków. Co ciekawe - szybko odkrywają, że nikt nie jest tym za kogo się podaje.

Wakacje w Warszawie będą  dla Julki czasem wielkiej próby: będzie musiała pokonać własne uprzedzenia, wyjść ze swojego kokonu, zaufać drugiemu człowiekowi  i po prostu zaprzyjaźnić się.  

W roli Julki zobaczymy Hanie Hryniewiecka ( która nie jest bynajmniej debiutantka! Pojawiła się już w przedstawieniach w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Syrena, statystowała w "Powidokach" u Wajdy. Olka zagrał Jakub Janota-Bzowski. Parze głównych bohaterów partnerują: Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Maria Maj,  Piotr Głowacki i Krzysztof Stroiński.

Film trafi do kin 15 września.  Jednocześnie do księgarń -  książka pod tym samym tytułem. "Tarapaty" zakwalifikowały się na tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, walczą o nagrodę Złotego Pazura w konkursie "Inne Spojrzenie".

mat. prasowe

"Tarapaty", reż. Marta Karwowska, czas trwania: 90 min dystrybutor: Next Film