Jeżeli szukasz pozycji godnej wieczornego seansu, wybierz jeden z tytułów poniżej! 

„Rodzina od zaraz”, 2018, reż. Sean Anders

Jeśli poszukujesz filmu, który upewni Cię, ile dobra i pozytywnych emocji niesie za sobą szczęśliwa, kochająca się rodzina - to propozycja dla Ciebie. „Rodzina od zaraz” to piękna opowieść (na faktach!) o zadowolonym z życia małżeństwie, które decyduje się na adopcje dziecka. Jednak w pakiecie, zamiast jednej pociechy, stają się rodzicami dla trójki rodzeństwa! Film to wspaniała lekcja o miłości, wsparciu, opiece i trosce. To opowieść o tym, jak życie niespodziewanie może odmienić się o 180 stopni, rysując przed nami lepszą przyszłość. 

mat. pras.


„Sekretne życie Waltera Mitty”, 2013, reż. Ben Stiller 

Walter Mitty, którego na ekranie gra jednocześnie reżyser projektu - Ben Stiller, to pracownik czasopisma właśnie zamierzającego się zamknąć. By zwieńczyć ostatnie wydanie gazety Mitty postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu najlepszego fotografa, który posiada idealne zdjęcie okładkowe. Dzięki tej wyprawie Walter pokazuje nam, jak ważne w życiu jest spełnienie marzeń, dążenie do swoich celów, robienie „więcej”. Film delikatnie utożsamia się z każdym, kto w codziennym dniu czuje monotonię i brak spełnienia. Wielka podróż Stillera pokazuje, jak wiele możemy, ile wyzwań i inspirujących chwil czeka na nas, gdy odważymy się zrobić „pierwszy krok”.

mat. pras.


Zobacz też: Najlepsze filmy na wieczór – 15 propozycji ->>

„Najlepszy”, 2017, reż. Łukasz Palkowski

Jedyna propozycja z polskiej szkoły filmowej w zestawieniu. Opowieść o tytułowym Najlepszym to historia o walce, pokonywaniu słabości, osiąganiu najważniejszych celów w życiu. Film ten to obraz życia Jerzego Górskiego, wielokrotnie zwyciężającego zawody triathlonowe który by stać się najlepszym najpierw musiał naprawdę upaść. Głównego bohatera poznajemy jako beztroskiego nastolatka, którego porywa zew młodości. W pokonaniu słabości i uzależnień pomaga mu Marek Kotański, który staje się jednym z ojców sukcesu sportowca. Film, a właściwie historia Górskiego (w którego rolę wciela się doskonały Jakub Gierszał) pokazuje, że każdy może osiągnąć niemal wszystko przy odpowiedniej sile woli i zaangażowaniu.  

Zobacz również:

mat. pras.


„Nietykalni”, 2012, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano

Ten francuski komediodramat to znany, lubiany i doskonały w opinii krytyków film. Opowieść o przyjaźni niepełnosprawnego Philippe i jego opiekuna Drissa pokazuje, jak szczera i troskliwa relacja może uskrzydlić obie jej strony. Produkcja zapewnia salwy śmiechu i łzy wzruszenia - emocje są doskonale wyważone, a gra aktorska nieskazitelna. Jeżeli szukamy filmowej lekcji zaufania, dawania szans i przełamywania strachu - to propozycja idealna. 

mat. pras.


„Kodachrome”, 2018, reż. Mark Raso

To kino klasyczne, tak zwany „film drogi”, które kręci się coraz rzadziej. Przedstawia losy skłóconych od lat ojca (Ed Harris) i syna (Jason Sudeikis), którzy w towarzystwie opiekunki starszego mężczyzny wspólnie wyruszają w podróż. W jej trakcie pogubiony w życiu syn odnajduje kierunek i sens, a ojciec w końcu osiąga wewnętrzny spokój i godzi się z losem. Ich trudna relacja odżywa i zacieśnia się na naszych oczach. W towarzystwie klimatycznej muzyki i krajobrazów w czasie wspólnej podróży uczymy się, że rodzinne relacje choć trudne, nigdy nie są stracone. Film jak żaden inny inspiruje do rozwiązywania konfliktów, godzenia się z historią i przeszłością.

mat. pras.


„Ukryte piękno”, 2016, reż. David Frankel

Nie jest to najlżejsza pozycja wśród wszystkich propozycji. Zapewniamy jednak, że po seansie dawka motywacji i chęci do działania jest ogromna. Gdy główny bohater (grany przez Willa Smitha), niegdyś rozrywkowy rekin marketingu, popada w depresję, jego przyjaciele postanawiają przeprowadzić dla niego niekonwencjonalną terapię. Rozmawiając ze swoimi „terapeutami” - miłością, czasem i śmiercią pod ludzkimi postaciami Smith przepracowuje swoje emocje, odnajduje sens życia i godzi się ze swoją sytuacją. To smutna, choć bardzo ważna opowieść o dobroci, wsparciu, wychodzeniu ze smutku jak i mocy przyjaźni. 

mat. pras.