Skąd wzięła się moda na shelfie?

To w jaki sposób aranżujemy wnętrza mówi o nas bardzo wiele. Spomiędzy kolażu rozmaitych stylów, barw i dodatków, wyłania się obraz tego, jaki mamy temperament, co lubimy, w jaki sposób żyjemy. Shelfie, może być zatem traktowane jako wycinek naszego lifestyle’u, może zdradzać konkretne pasje, poczucie stylu czy słabość do jednej z wielu kuchni świata. Skąd jednak wziął się pomysł na fotografowanie półek? Niektórzy uważają, że jest to pewnego rodzaju nawiązanie do obrazów przedstawiających martwą naturę, inni traktują shelfie jako okazję do dzielenia się swoimi zainteresowaniami - literackimi, muzycznymi czy filmowymi.

Shelfie w kuchni

Kreatywna półka nie musi wisieć bądź stać w salonie! Dekorację można śmiało eksponować w sypialni, gabinecie czy kuchennym wnętrzu. Na prezentowanych inspiracjach można dostrzec shelfie właśnie wśród kulinarnego królestwa. Już na pierwszy rzut oka widać, że domownicy mają twórcze podejście do gotowania, lubią eksperymentować w kuchni, a już na pewno, delektować się jedzeniem! Oprócz tego, uwagę przyciąga przyjemne uporządkowanie akcesoriów kuchennych i sypkich produktów - wszystko ma tu swoje miejsce!

Książki, porcelana, marmurowe podstawki, rośliny doniczkowe, konewki i inne przybory do pielęgnacji – wszystko, co kiedyś ukrywaliśmy za szklaną szybą witryn, a nawet zamykaliśmy w kuchennych szafkach, obecnie możemy wyeksponować i pokazać na zdjęciu.

2,4 mln – dokładnie tyle zdjęć znajduje się aktualnie pod hashtagiem #shelfie na Instagramie. To rodzaj ujęcia, które pobudza kreatywność, a także ciekawość wśród użytkowników Instagrama. Co pokazać, aby się wyróżnić, czym zaskoczyć, co postawić na półce, jak ją zaaranżować?