Ich twórcą jest polski inżynier ochrony środowiska, Piotr Nawracała, który zawodowo zajmuje się projektowaniem nietypowych opakowań i przyrządów
z kartonu i tektury. – Gdy w mojej życiu pojawiła się wnuczka, chciałem przygotować coś specjalnie dla niej. I tak wymyśliłem klocki. Przy okazji chciałem też przemycić trochę treści, dziś nie bardzo popularnych, związanych z matematyką – opowiada autor.

Dlatego w zestawach znalazły się bryły: kopula, rotunda, bryły platońskie, a niebawem będzie torus i ostrosłup i inne klasyczne bryły. I nagle opowieści o liczbie pi czy złotej liczbie, sinusach i cosinusach przestały być nudziarstwem, a stały się przyjemną zabawą.

Klocki wykonane są z tektury typu kraft. To materiał lekki, ale wytrzymały. Klocki są w 100 procentach bezpieczne dla dzieci. Można je wykorzystywać mnóstwo razy budując nowe formy. Wystarczą dwa elementy: połączenie klocka i specjalnego łącznika, by kształtować formy przestrzenne jakie podpowiada wyobraźnia. Można budować zamek, dom, most, stolik z krzesłami. W poszukiwanie rozwiązań konstrukcyjnych angażuje się nie tylko dziecko, ale cała rodzina. I wspólne budowanie jest zabawą, integracją łączącą pokolenia, ludzie dają sobie to co najcenniejsze wspólnie spędzany czas.

Ważną sprawą w tworzeniu brył jest fakt, że każdy element musi być przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni rozwijają umiejętności manualne dziecka, poprawiają precyzję ruchów dłoni i palców, rozwijają koordynacje wzrokowo-ruchową. – Klocki pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają skupienia uwagi, co wpływa korzystnie na rozwój koncentracji – uważa Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny. - Tektura, z której są wykonane klocki może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa klockami pełni więc funkcję edukacyjną i terapeutyczną.

W sprzedaży są do wybory 4 zestawy klocków CARDBLOCKS: zestaw podstawowy, rotunda, kopuła oraz zestaw 5 brył platońskich. Dystrybuuje je Egmont.